Web Analytics

Завантаження...

Померла почесна харків’янка Тетяна Вєркіна

4 липня пішла з життя почесна харків’янка, музикантка, громадська діячка, ректорка Харківського національного університету мистецтв у 2003-2020 роках Тетяна Вєркіна. Їй було 75 років.

Про смерть Тетяни Вєркіної 4 липня повідомили у пресслужбі Харківської міськради. Міський голова Ігор Терехов висловив співчуття її рідним і близьким.

«З відходом таких людей у ​​житті Харкова завершується певна епоха. Тетяна Борисівна не просто виховала сотні талановитих музикантів — вона стояла біля зародження сучасного українського мистецтва. Ми всі пам'ятатимемо її фестиваль «Харківські асамблеї», її любов до того, чим вона займалася, її вміння відчувати таланти та дарувати світові прекрасне. Вона пішла, але її справа продовжиться в учнях, у всьому тому, чому вона присвятила себе», — зазначив мер.

Фото: city.kharkov.ua

У Харківському національному університеті мистецтв імені Котляревського згадують, що Тетяна Вєркіна була донькою радянського вченого-фізика, академіка, засновника та директора Фізико-технічного інституту низьких температур Бориса Вєркіна.

«Вона активно продовжувала родинну справу, і як громадський діяч, і як фахівець, зберігаючи протягом свого життя започатковану її батьком «Філармонію фізиків». Саме ця ідея спонукала Тетяну Вєркіну започаткувати у Харкові фестиваль «Харківські асамблеї», що перетворився у наймасштабніший в Україні форум класичного мистецтва», — розповіли у виші.

Тетяна Вєркіна народилася в Харкові 18 вересня 1946 року. Її знали як піаністку, співачку, педагогиню та громадську діячку. Вєркіна була народною артисткою України, професоркою, ректоркою ХНМУ імені Котляревського у 2003-2020 роках. З 2011 року очолювала Раду ректорів вишів культури та мистецтв України.

У 2006-2010 роках Вєркіна була депутаткою Харківської міськради. У 2021-му отримала звання «Почесний громадянин міста Харкова».

Фото на головній: Харківська міськрада