Помер український науковець Ігор Козловський, який пробув у полоні окупантів 700 днів
Ігор Козловський, звільнений з полону російських окупантів у 2017 році, пішов з життя на 70 році.
«Тато… Ти був для мене всім світом. Люблю тебе безмежно. Спочивай з миром», — написав у Facebook син Ігоря Козловського Олександр, додавши сімейне фото.
За словами директора Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталія Кулика, учений помер від серцевого нападу.
Ігор Козловський був релігієзнавцем, істориком, філософом, громадським діячем, очолював громадську організацію «Центр релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків».
Козловський родом з Макіївки Донецької області. Жив у Донецьку. У 2016 бойовики так званої ДНР захопили його у полон, де протримали близько двох років.
27 грудня 2017 року Козловського звільнили під час обміну. Звільнених з полону українців того дня транспортували до Харкова. У своєму першому слові після звільнення Ігор Козловський сказав, що полонені пройшли через страждання, фізичний та моральний тиск, але постійно відчували любов українського народу.
«Ми єдина родина. Нас об’єднує не тільки ця земля, це повітря, не тільки наша спільна праця, нас об’єднує бажання зробити так, щоб кожен з нас був вільним, членом єдиної родини. Моє серце зараз співає пісню. Пісню любові до народу України», — сказав Козловський у день звільнення з полону.
У наступні роки Ігор Козловський продовжував займатися науковою та громадською діяльністю. Свої зусилля він також направляв на адвокацію звільнення політв’язнів, яких утримує росія.
«Мене часто запитують, що допомогло мені пройти крізь це випробування і перетворити травму на досвід. Я відповідаю, що це гідність. У неї багато вимірів. Це і самоповага, і повага до інших, і толерантність, і вміння не залежати внутрішньо від зовнішніх обставин. Гідність повинна бути наповнена і своїм первинним сенсом — зрілістю. Що б з людиною не трапилося, вона дозріла до цього. Йдеться передусім про внутрішній простір, а не про вік. Він повинен мати ціннісні орієнтири, що ляжуть в основу особистих принципів. У складних ситуаціях людина стає емоційною. Якщо у неї немає правил, почуття можуть заполонити та зруйнувати все», — говорив Козловський в інтерв’ю The Village.
«Не треба очікувати, треба жити», — говорив учений у подкасті «Інше інтерв’ю».