Web Analytics

Помер харківський скульптор Сейфаддін Гурбанов

Харківський скульптор, народний художник України Сейфаддін Гурбанов раптово помер 16 листопада. Йому було 59 років.

Про смерть митця повідомили у пресслужбі Харківської міськради. За інформацією мерії, Сейфаддін Гурбанов раптово помер 16 листопада на 60-му році життя.

«Висловлюємо глибокі і щирі співчуття у зв'язку з непоправною втратою. Сейфаддін Гурбанов був видатним художником, талановитим скульптором», — зазначили у міськраді.

Сейфаддін Гурбанов. Фото: city.kharkov.ua

Гурбанов народився 19 жовтня 1962 року в Нахічевані (Азербайджан), у 1989-му закінчив Харківський художньо-промисловий інститут. У 2004 році отримав звання заслуженого художника України, а у 2010-му — народного. Був завідувачем кафедри скульптури Харківської державної академії дизайну та мистецтв, почесним громадянином Харківської області. Мав низку нагород, зокрема міжнародних.

Сейфаддін Гурбанов став автором багатьох монументів, серед яких комплекс мініатюр «Сім чудес Харкова», дві композиції «Скрипаль на даху», пам'ятники полководцю Олександру Невському, архітектору Олексію Бекетову, науковцю Іллі Мечникову, цирковій артистці Ірині Бугримовій (його так і не встановили), персонажам фільму «Весілля у Малинівці» та продавчині Центрального ринку тощо.

Композиція «Дерево життя» у Сквері мислителів

Однією з останніх робіт скульптура стала композиція «Дерево життя», встановлена ​​у Сквері мислителів на знак дружби між Україною, Казахстаном та Азербайджаном. Сквер відкрили  на вулиці Полтавський Шлях у жовтні 2021 року.

Фото на головній: Харківська міськрада