Web Analytics

Поліція закінчила розслідування загибелі двох курсантів ДСНС на Харківщині

Справу про загибель двох третьокурсників Національного університету цивільного захисту розгляне суд.

Про завершення досудового розслідування обставин вибуху в казармі, внаслідок якого загинули двоє курсантів-рятувальників, 18 грудня повідомив начальник Слідчого управління Поліції Харківщини Сергій Болвінов

Слідчі поліції Харківського району встановили, що вибух стався у кімнаті на другому поверсі Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування під Харковом, де курсанти виконували завдання начальника кафедри — створювали муляж та прибирали вибухову речовину зі снаряда.

«Ми додатково допитали свідка, курсанта четвертого курсу, який знімав на відео спроби хлопців виконати завдання. За його словами, бойовий снаряд привіз один із працівників ДСНС та передав начальнику кафедри. А маніпуляції щодо охолощення боєприпасу курсанти вперше здійснювали в приміщенні кухні, і це є на відео. Загалом, за словами інших свідків, роботи з очищення осколково-фугасного снаряду тривали близько місяця — за готовий макет керівник пообіцяв хлопцям відпустити на вихідні», — повідомив Болвінов. 

Фото: Поліція Харківщини

Фото: Поліція Харківщини

Фото: Поліція Харківщини

За словами Болвінова, усі допитані курсанти підтвердили, що завдання вичищати бойовий снаряд у вільний від навчання час дав начальник кафедри. Його підозрюють за трьома статтями: ч. 2 ст. 119 (вбивство двох осіб через необережність), ч.1 ст. 263 (незаконне поводження з бойовими припасами), ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) КК України. Максимальне покарання, яке загрожує посадовцю, — 8 років тюрми. 

Полковника, який привіз до навчального центру боєприпас, підозрюють за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження з бойовими припасами), що передбачає покарання у вигляді 7 років ув'язнення.

Блок новин за темою