Web Analytics
Поліція затримала підозрюваних у вбивстві Шеремета | MediaPort

До підриву журналіста Павла Шеремета можуть бути причетні п’ятеро людей — учасники АТО і волонтери.

Імена фігурантів на брифінгу за участі президента 12 грудня озвучили керівники Нацполіції і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Це військова медсестра Яна Дугарь, лікарка і волонтерка Юлія Кузьменко, учасник АТО Андрій Антоненко, добровольці Владислав та Інна Грищенки. Ще один чоловік, який проходив у справі як свідок, застрелився.

«Нас зацікавила громадянка Кузьменко, яка є співмешканкою громадянина К, громадянка Дугарь та Антоненко Андрій. На допит викликали громадянина В, як свідка у вбивстві Шеремета. Далі слідство дослідило телефонні дзвінки цієї групи і прийшло до висновку, що ця тема їх хвилює. На наступний день після виклику на допит, громадянин В вчиняє самогубство. У телефонній розмові з чоловіком Інна Грищенко стверджує, що це навіть на краще», — сказав начальник кримінальної поліції Євген Коваль.

За даними слідства, вибухівку закладала Кузьменко, їй допомагав Антоненко.

Презентація поліції

Cлідчі вважають, що Шеремета вбили з метою дестабілізації ситуації в Україні. Це основна версія слідства. Інші відкинули.

Брифінг силовиків Радіо Свобода Україна

Севгіль Мусаєва, головна редакторка «Української правди», де працював Шеремет, повідомила, що редакція «позитивно сприймає той факт, що слідство триває, та про цю справу не забули».

«У нас виникло декілька запитань, відповідей на які ми не почули під час брифінгу:

1. Хто може бути замовником цього вбивства? Версія про те, що такий злочин могла самостійно організувати група волонтерів задля дестабілізації ситуації, викликає багато питань.

2. Незрозумілими для нас залишаються мотиви замовників та виконавців. Мети, що була озвучена під час брифінгу — дестабілізації політичної ситуації в Україні — не було досягнуто.

3. Хто був зацікавлений у дестабілізації ситуації в країні на той час? Навіщо волонтерам, що підтримували армію у складні часи, потрібна дестабілізація ситуації всередині країни? Чи в такому випадку слідство припускає, що група волонтерів могла діяти в інтересах Росії?» — написала вона у Facebook

Журналіста Павла Шеремета вбили у 2016 році. Його автомобіль підірвали.