«Покоління»: фотографка Олена Гром висвітлює життя дітей у прифронтовій зоні на Харківщині
Проєкт, присвячений дітям війни з Харківської області, став одним з фіналістів конкурсу для фотографів-документалістів.
Про це повідомили в Українській асоціації професіональних фотографів.
Олена Гром документує життя біженців і переселенців, знімає фото на деокупованих територіях і там, де точаться бої. Прагне розповідати про життя людей, які опинилися в «сірій» чи прифронтовій зоні.
Її проєкт «Покоління» присвячений дітям Харківщини.
«Я документую життя молоді, яка невдовзі стане повноправною частиною українського суспільства. Ці діти отримають посвідчення особи, право голосувати та обирати своє майбутнє, отримають повноваження та обов’язки, а також успадкують помилки та травми попередніх поколінь. Їм доведеться нести на своїх плечах майбутнє, яке виросте із сьогоднішньої воєнізованої реальності», — зазначає Олена Гром.
Фотографка розповідає про життя дітей війни з 2016 року.
«На Донбасі мешкало близько 14 тисяч дітей. У багатьох із них не було життя без війни, для інших війна — це вже половина життя. В результаті повномасштабного наступу Росії, географія та масштаб війни змінився: міста Донбасу зруйновані, діти, яких я фотографувала, потрапили в окупацію, стали біженцями, зазнали поранень. Деякі загинули», — згадує вона.
Серед героїв «Покоління» — діти з Харківщини, які пережили обстріли, окупацію, життя без світла і тепла, дехто втратив рідних. Своїми спогадами вони й діляться у проєкті.
Олена Гром родом з Донецька. Навчалася у фотошколах Віктора Марущенка, Bird In Flight. Одну з головних тем своєї роботи описує як «життя всупереч усьому».
Фотографка була фіналісткою конкурсів LensCulture Portrait Awards UK, YICCA International Contest of Contemporary Art, Kaunas Photo Star Lithuania, Slovak Press Photo, The Tokyo International Foto Awards. Її роботи виставлялися в країнах Європи, США, Японії, Колумбії.
Конкурс проводить УАПФ за підтримки International Press Institute.