Web Analytics

Після обстрілу центру Харкова Терехов пропонує перейменувати вулицю Пушкінську

Харківський міський голова Ігор Терехов запропонував варіант для перейменування вулиці Пушкінської. 

Про це йдеться на його сторінках у соцмережах. 

«До вчорашнього дня я не поспішав із рішенням змінити назву вулиці Пушкінської. Я, як і багато харків'ян, завжди відчував, що Пушкін — це не про сучасну росію, не про ту реальність, яку путінський режим намагається насаджувати, використовуючи велич історичних постатей для своєї вигоди.

Але після того, як ворог завдав жахливих ударів по нашому місту, забрав життя невинних і перетворив будинки на руїни, ми бачимо реальну ціну таких рішень. Це біль, який Харків відчув найгостріше за всю історію цієї війни. І тому я вважаю, що ми не можемо залишити все, як є.

Я пропоную дати вулиці ім'я нашого великого земляка — Григорія Сковороди. Людини, чия філософія життя та свободи була в корені протилежною імперським амбіціям. Він учив нас цінувати життя та свободу кожної людини, і ці принципи є найкращою відповіддю на виклики, з якими ми зараз стикаємося», — йдеться у повідомленні Ігоря Терехова.  

Раніше на питання про перейменування мер Харкова відповідав: «У чому винен Пушкін, що народився Путін?»

Реакція УІНП 

Начальниця Північно-східного відділу Українського інституту національної пам'яті Марія Тахтаулова вважає пропозицію Терехова «цілком адекватною для перейменування однієї з центральних вулиць Харкова».

«Це один з трьох варіантів, що обговорювався топонімічною групою, а саме: відновлення історичної назви Німецька; Європейська; Сковороди. Тепер мають відбутися громадські обговорення. За їхніми підсумками депутати ухвалять рішення», — прокоментувала Таухтаулова «МедіаПорту». 

Вона також нагадала, що у Харкові залишається достатньо топонімів для перейменування, пов'язаних з Пушкіним, серед яких:  

  • Пушкінській в'їзд, вулиця Пушкіна на Великій Данилівці та ст. м. Пушкінська.

23 січня російська армія тричі обстріляла Харків: двічі вранці та один раз увечері.

Увечері 23 січня росія вдарила по Пушкінській

Вечірній ракетний удар прийшовся на центр міста — пошкоджені будинки на вулиці Пушкінській, в тому числі пам'ятка архітектури. 


У січні 2024 року в харківському метро демонтували барельєфи з Пушкіним — попередньо повідомлялося, що це зробили на час ремонту. 

Блок новин за темою