Web Analytics
«Підтримка у складний період»: як жителям Пісочина допомагають у Центрі життєстійкості | MediaPort

У селищі Пісочин під Харковом облаштували безбар’єрний простір, де всі жителі громади можуть отримати психосоціальну підтримку.

У Пісочинському центрі життєстійкості проводять індивідуальні консультації та групові заходи.

  • Для підтримки ментального здоров’я.
  • Для формування стресостійкості.
  • Для набуття навичок самодопомоги в кризових ситуаціях.

«Психологічне консультування, залученість до груп підтримки, які пропонують спеціалісти Центрів — це першою чергою спілкування, в якому присутні інші, які готові поділитися собою, почути наші потреби й зрозуміти їх», — коментує психологиня Олена Сервачак, експертка з психосоціальної підтримки «Всеукраїнського громадського центру «Волонтер».

До закладу запрошують усіх жителів громади.

Центр працює на вул. Полтавське шосе, 159 а. Телефон — (057) 742 22 00.

Фото: Пісочинський центр життєстійкості

«Корисно бути в соціумі» 

Жителька Пісочина Тетяна торік звернулася до селищної ради, аби оформити синові статусу дитини, яка постраждала від війни. У жінки був складний період у шлюбі, тож їй запропонували відвідати психолога в Центрі життєстійкості.

«Я прийшла з сином оформлювати довідку, з ним почали працювати психологи. Коли в анкетуванні дійшли до питань про сімейний стан, фахівці побачили, що для мене це болюче питання. Мені запропонували тренінгові заняття та індивідуальні консультації», — згадує Тетяна.

За словами жінки, в Центрі їй допомогли краще зрозуміти свої потреби, свою цінність, навчилася ставити на перше місце себе. Нині вона не лише сама відвідує заклад, а й запрошує друзів і знайомих.

«Я почала весь свій вільний час проводити там. Приходжу на всі тренінги, на всі  заходи. Після Нового року запросили на розпис шоперів, створення витинанок. Намагаюся бути активною. І, знаєте, мій душевний стан покращився. Для мене корисно бути в соціумі, спілкуватися з людьми, бо коли ти сама зі своєю проблемою, це тільки ускладнює життя», — розповідає Тетяна.

Фото: Пісочинський центр життєстійкості

Чому спілкування важливе: пояснення психологині

Спілкування — одна з базових потреб людини, воно допомагає пізнавати світ, себе та інших людей, зазначає психологиня Олена Сервачак. Водночас внутрішня ізоляція не дозволяє скорегувати свій досвід, зустріти тих, хто хоче і може допомогти. На фоні стресу та війни українці замикаються — це може призвести до того, що людина залишається зі своїм болем сам на сам. 

«Стаючи дорослими, ми начебто набуваємо більше можливості говорити-писати, щоб пояснювати свої проблеми та просити допомогу для їх вирішення. Але інколи, в силу свого важкого досвіду відторгнення, нехтування, побачених шкідливих моделей спілкування, ми можемо заборонити собі ділитися складним, болючим, перестати кликати на допомогу», — пояснює фахівчиня.

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила самотність глобальною загрозою для здоровʼя людства. За словами Сервачак, самотність підвищує ризик деменції на 50%, ішемічної хвороби або інсульту — на 30%, також є одним з факторів скоєння суїциду, розвитку тривожних розладів, депресії тощо.

Фото: Пісочинський центр життєстійкості

Центр життєстійкості в Пісочині облаштували в межах спільної ініціативи ЮНІСЕФ в Україні та Харківської ОВА. Проєкт з розбудови Центрів веде Міністерство соціальної політики, це частина всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» першої леді Олени Зеленської. Публікація підготовлена в межах проєкту, що реалізується громадською організацією «Волонтер», за підтримки ЮНІСЕФ.

Читайте також: «Мій стан покращився»: як Центр життєстійкості в Балаклії допомагає підтримувати жителів громади