Підприємці з Харкова — серед учасників навчальної програми «Право на бізнес: від ідеї до прибутку»
Учасники можуть отримати грантові $3 тисячі на розвиток власної справи.
Навчання триває у Харкові, Сумах, Житомирі, Києві й Чернігові, розповіли «МедіаПорту» в благодійному фонді «Право на захист».
«Навчальний курс «Право на бізнес: від ідеї до прибутку» розрахований на вмотивованих власників малого бізнесу, чия справа постраждала внаслідок повномасштабного вторгнення, і тих, хто прагне розпочати власну справу — з числа переселенців, людей з інвалідністю, чоловіків і жінок, які самостійно виховують дітей, ветеранів», — розповіли організатори.
Навчання складається з двох етапів: онлайн і офлайн. Слухачі мали два онлайн-тренінги на теми «Як знайти успішну бізнес-ідею?» та «Як залучити фінансування на власну справу?».
«Кращі з них на конкурсній основі пройшли на основний курс в офлайн-форматі й отримали можливість здобути грант на розвиток власної справи — $3000. У Харкові офлайн навчаються 18 людей. Після тренінгів відбудеться презентація бізнес-проєктів, а також персональні або групові онлайн-консультації з тренерами», — додали у фонді.
Серед ідей і вже запущених бізнесів учасників — виробництво паливних брикетів, виготовлення продуктів із козиного молока, розвиток пасіки й вироблення смаколиків із меду, дитячий центр розвитку, кондитерські, салони краси, оздоровчі чани, кавʼярня-коворкінг, рекламні послуги, створення ювелірних прикрас тощо.
Харків’янка Олена Чигура до повномасштабного вторгнення працювала в будівництві. Через обстріли виїхала з міста в Івано-Франківську область, однак у лютому 2023-го повернулась і вирішила із чоловіком відкрити коворкінг.
«Знайшли приміщення, робили ремонт своїми силами. Коли дізналась про курс «Право на бізнес: від ідеї до прибутку», вже була відкрита кав’ярня на першому поверсі коворкінгу —щоб упоратися з платою за оренду приміщення, — говорить Олена. — Грант планую витратити на обладнання для кав’ярні. Зараз я додала літні напої в меню, розробила технологічну карту, закупила морозильну шафу для льоду і сировину».
Ірина Рязанова — перукарка-тритментолог, тобто майстриня з відновлення волосся. За 8 місяців до вторгнення відкрила власну маленьку студію.
«У березні 2022 року виїхала за кордон, де провела 3 місяці. Але дуже сумувала за домом і вирішила повернутися. Клієнти дочекалися. Були проблеми з постачанням косметикою, але знайшла інших постачальників», — говорить Ірина.
Майстриня хоче масштабувати справу.
«Маю ідею — побудувати центр здоровʼя та краси з басейном, масажем, психологами, реабілітологами й дитячою кімнатою. Але не маю коштів на реалізацію. Тому на меті спочатку розширити власний бізнес, створити навчальний простір, де буду навчати перукарів і за можливості залучати кількох майстрів іншої професії для співпраці, навчання й комплексного обслуговування клієнтів. Для цього вже придбала будівлю. Прилеглу ділянку планую віддати під дитячий літній розважальний простір», — розповідає Ірина.
Грант вона планує витратити на ремонт приміщення.
Учасниця курсу Юлія Дудка мала власний бізнес — виробництво дитячих сухих басейнів із кульками. Після вторнення рф поновити його вдалося в липні 2022 року — завдяки тому, що стало до роботи єдине вціліле виробництво поролону та відновилося постачання тканин в Україну.
«За кілька місяців до початку курсу в наш цех влучив «шахед», все обладнання, тканини та відшита партія згоріли. Нам вдалось пройти новорічний сезон, але крім вирви, що залишив дрон від цеху, ми отримали вирву фінансову. Очікування від курсу цілком справдились: я подивилась на свою справу іншими очима завдяки досвіду інших підприємців та тренерів», — каже Юлія.
За грантові кошти вона хоче купити тканини, поролон та кульки, аби компенсувати втрати після удару в цех.
Навчальна програма для підприємців реалізується завдяки Українському гуманітарному фонду (UHF).
Чільне фото: БФ «Право на захист»