Web Analytics

Під Харковом встановили національний парашутний рекорд

Стрибок виконували 20 парашутистів, для трьох з них це був перший національний рекорд.

Рекорд зафіксували на аеродромі «Коротич» під Харковом 20 липня, повідомили в Управлінні у справах молоді та спорту Харківської обладміністрації. Його встановили за новими правилами Міжнародної федерації парашутного спорту.

«Рекордсменами України стали 20 парашутистів, які зібрали формацію і двічі її перебудували, показавши три фігури, — розповіли в управлінні. — Особливість таких стрибків у тому, що всі спортсмени, задіяні у формації, повинні після побудови фігури перебудуватися і у новій фігурі поміняти захват. Повторювати захвати заборонено. Це ускладнює вибір фігури для стрибка і саму роботу у вільному падінні».

Раніше стрибки у категорії «Великі формації з перестроюванням» припускали перестроювання тільки 35% учасників.

Відео стрибку розмістили на YouTube-каналі Харківського аероклубу.

Учасників обирали за рейтингом, складеним за підсумками тренувальних стрибків. У встановленні рекорду брали участь переважно досвідчені парашутисти — рекордсмени світу та Європи, майстри спорту міжнародного класу. Однак для трьох спортсменів це був перший національний рекорд.

Судді зафіксували рекорд на четвертій спробі, хоча спортсмени виконали його ще на третій.

«У третьому стрибку парашутисти потрапили у хмару, і повітряний відеооператор не зміг отримати необхідний кадр. Тому скайдайверам довелося повторити спробу, адже оцінюється командна робота у повітрі суддями при перегляді відео стрибка», — пояснюють у ХОДА.

Постановник рекорду — президент Федерації парашутного спорту України Олег Шаповалов.

Читайте MediaPort у Telegram