Під Харковом пройшли тренування майбутні українські полярники
Учасники майбутньої 24-ї Української антарктичної експедиції вивчали умови роботи та прилаштовувалися один до одного. Наприкінці березня вони вирушать на станцію «Академік Вернадський».
Тренування проходило на базі низькочастотної обсерваторії Радіоастрономічного інституту НАН в селі Мартова на Харківщині, повідомили у прес-службі Міністерства освіти та науки.
Майбутні полярники засвоювали навички, потрібні для життя і роботи на станції «Академік Вернадський». Насамперед вони вивчали, як влаштована станція — від організації харчування до гасіння пожеж, тренувалися працювати із приладами. Як зазначили в МОН, у Мартовій можна створити умови, наближені до роботи на антарктичній станції: обсерваторія вимірює в наших широтах ті ж параметри атмосфери та ближнього космосу, які досліджують на «Вернадському».
Також поводилися теоретичні заняття. «Перебуваючи в експедиції, кожен полярник є представником України на крижаному континенті, тож мусить добре знати всі особливості правового статусу Антарктики, права та обов’язки вчених на території, яка не належить жодній державі світу, вимоги природоохоронного законодавства тощо», — пояснюють у міністерстві.
Учасники майбутньої експедиції також спілкувалися з попередниками: розбирали проблемні питання, що виникали раніше під час зимівлі.
Збори тривали тиждень. Протягом цього часу за командою спостерігали психологи. Як зазначають у МОН, це необхідно, адже скоро полярники залишаться в ізоляції на цілий рік. Психологи мають виявити можливі «слабкі ланки» та вчасно дати поради, як уникнути напруги.
Планується, що полярники відправляться на станцію «Академік Вернадський» приблизно через місяць.
У МОН нагадали, що цього року проводився перший відкритий відбір для участі в річній експедиції. Документи подали 178 кандидатів, конкурсна комісія відібрала 12. Уперше за останні 20 років до складу Української антарктичної експедиції увійшло дві жінки. Одна з них, біолог, вже зараз працює на станції і загалом проведе там 15 місяців.
Читайте також: Полюс притяжения: Антарктида
Читайте MediaPort у Telegram
-
Теги:
- Антарктида,
- МОН,
- наука