Web Analytics

Петиція про присвоєння загиблому пілоту «Джусу» з Харкова звання Героя України набрала 25 тис. голосів

Завершений збір підписів під петицією про присвоєння звання Героя України (посмертно) льотчику-винищувачу Андрію Пільщикову з позивним «Джус», який загинув під час авіакатастрофи в Житомирській області 25 серпня. Тепер звернення має розглянути президент Володимир Зеленський.

Петицію опублікували на сайті глави держави 9 жовтня. 23 жовтня вона набрала 25 464 голоси — за потрібних для розгляду 25 000.

Авторка звернення Юлія Корпан пропонує присвоїти харків’янину Андрію Пільщикову звання Героя України посмертно.

«Андрій Пільщиков з першої хвилини став на захист своєї землі та з честю виконав Присягу українському народові. Щодня він виконував ризиковані бойові завдання. Був задіяний до операцій із повітряного захисту критичної інфраструктури та державних об’єктів, винищувально-авіаційного прикриття, ураження наземних об’єктів противника. З початку повномасштабного вторгнення рф дійснив понад 100 бойових вильотів, мав підтверджені збиті аероцілі: ракети та безпілотні літальні апарати», — йдеться в петиції.

«Джус» також брав участь у перемовинах щодо надання Україні винищувачів F-16 та організації навчання пілотів.

«Андрій налагодив міжнародну волонтерську діяльність щодо надання необхідної допомоги та спорядження льотному складу. Саме він створив образ «Привида Києва», який став символом віри людей в перемогу та жахом для ворогів. Добровільно виконував велику роботу як військовий аналітик, консультант ГРУ, медійна особа, спеціаліст із військової комунікації, військовий психолог. Проводив активну роботу з військово-патріотичного виховання школярів», — додає авторка.

Тепер петицію має розглянути президент Володимир Зеленський.

Скріншот: petition.president.gov.ua

 

Мати загиблого льотчика Лілія Авер’янова подякувала всім, хто підтримав петицію: «Кожному сумлінному українцю. Мужнім військовим і їх родинам. Журналістам. Волонтерам. Зіркам сцени. Блогерам. Всім друзям. Всім, хто може оцінити справжній подвиг».

«Два депутатські запити відправлені президенту України. У сесійній залі було голосування 277 голосів за звання Героя. Героєм своєї країни Андрія визнав Конгрес США. Тепер будемо рахувати, скільки часу піде, допоки нарешті військове керівництво напише офіційне подання», — додала вона.

Фото: Facebook/Юрій Ігнат


25 серпня через зіткнення двох навчально-бойових літаків L-39 в Житомирській області загинули троє льотчиків 40-ї бригади тактичної авіації: харів'янин Андрій Пільщиков, В’ячеслав Мінка з Київщини та Сергій Проказін з Полтавщини.

Андрій Пільщиков присвятив авіації 8 років життя. На початок повномасштабного вторгнення рф мав понад 500 годин нальоту, зокрема під час виконання бойових завдань в складних умовах. Здобув низку державних нагород.

Блок новин за темою