Web Analytics
«Перша функція нових штурмових бригад — утилізація окупантів», — Володимир Тимошко | MediaPort

У п’яти центрах адміністративних послуг на території Харківської області — Краснограді, Змієві, Мерефі, Лозовій, Богодухові — днями почали приймати заявки на членство у штурмових бригадах Нацполіції, Нацгвардії та Держприкордонслужби. МВС створює вісім бригад, поповнення яких, за задумом відомства, відбуватиметься винятково з добровольців: як цивільних, так і поліцейських, нацгвардійців, прикордонників. Скількох планують набрати на Харківщині, в обласній адміністрації та поліції не уточнюють, проте наголошують, що вступати до підрозділів не примушуватимуть. У чому суть створення бригад, на брифінгу 3 лютого розповів начальник поліції Харківщини Володимир Тимошко. Пряма мова. 

«Не мобілізація» 

В чому принципова різниця формування штурмових бригад на базі Міністерства внутрішніх справ від мобілізації? Це не мобілізація. Штурмові бригади формуються виключно з добровольців.

Добровольців з числа поліцейських, які проходять службу зараз, з числа цивільних, які готові будуть служити у поліцейських підрозділах.

Наприклад, бригада Національної поліції «Лють», формування якої вже розпочалось, буде виконувати не лише поліцейські функції, а, ви знаєте, поліцейські брали участь у бойових діях. Наприклад, це такі підрозділи спецпризначення, як КОРД, полк особливого призначення, рота спецпризначення «Схід». 

Начальник поліції Харківщини Володимир Тимошко розповів про умови набору в штурмові підрозділи, 3 лютого 2023
Начальник поліції Харківщини Володимир Тимошко розповів про умови набору в штурмові підрозділи, 3 лютого 2023

Кожен, хто вступить до лав бригади «Лють», буде поліцейським.

Відбір буде ретельний. Це не значить, що всіх будемо брати. Це фізична підготовка, перевірка особистих даних, відсутність судимості. У зв’язку з тим, що це поліцейські, добровольці, ми не хочемо отримати в лави поліції людей, які: а) мають судимість; б) людей, які були звільнені з органів поліції з негативних причин.

Однак, ця бригада буде виконувати штурмові дії. І в цьому є відмінність від набору у Збройні сили, від рекрутингу у бригаду «Лють». Ми тут не конкуренти ЗСУ, ми партнери.

Критерії відбору

У нас досить багато добровольців, які хочуть проходити службу і воювати, або в лавах ЗСУ, або Нацгвардії, або прикордонної служби, або поліції. Цим шляхом ми даємо вибір для цих людей. Туди примусово жодна людина не буде призначена. Ми роз’яснюємо серед працівників поліції, хто бажає, досить багато тих, хто хоче продовжити службу в цій бригаді.

Наприклад, це людина, яка працює на посаді слідчого, оперуповноваженого, на іншій посаді. Вона буде переведена з однієї посади, яку вона обіймає зараз, на посаду в бригаді «Лють». Тобто він залишається поліцейським.

Фото: t.me/gvardiyanastup
Фото: t.me/gvardiyanastup

У зв’язку з тим, що є специфіка служби і роботи у цій бригаді, штурмові дії, посадовий оклад у всіх працівників поліції буде вище, ніж у тих, які проходять службу в інших підрозділах — від 25 тисяч і вище. Це і надбавки, які отримують усі поліцейські: за звання, строк служби в поліції і таке інше. Крім того, вони отримуватимуть усі виплати, які отримують зараз учасники бойових дій, в тому числі ЗСУ.

Умови служби

Ця бригада формується не «з коліс». Не так, що вона сформувалася сьогодні і завтра пішла в бій. Буде передбачено строк підготовки і злагодження цієї бригади. Будуть визначені місця, де працівники проходитимуть злагодження.

Як це виглядатиме на практиці: доброволець проходить перевірку, він призначений на посаду, після цього вони відбувають для злагодження на відповідні полігони (за словами Тимошка, приблизний строк злагодження — кілька місяців — ред.). Буде відповідна комплектація, амуніція, озброєння — як штурмової.

Якщо будуть охочі серед цивільних, які хочуть продовжити службу саме в поліції, вони можуть стати кандидатами для вступу у бригаду «Лють». Повірте, кандидатів дуже багато. З 24 лютого було дуже багато дзвінків з питанням: «Володимире Володимировичу, я колись служив в МВС чи поліції, зараз війна, я хочу служити». Це нормальне питання. Поліцейський після закінчення війни — а ми впевнені, що війна закінчиться нашою перемогою десь в районі Феодосії — зможе продовжити службу в інших підрозділах поліції шляхом переведення. Для цього не треба знову подаватися на конкурс і йти на роботу в поліцію. Це фактично поліція. Він може перевестися на посаду в місто Харків чи будь-яке місто України. Тобто ми даємо тим самим вибір людям. Хтось хоче у Національній гвардії, тому що це йому ближче, тому що функції трохи різні. Хтось хоче до прикордонників. Ми даємо людям вибір.

У рекрутингових центрах, які розташовані на базі Центрів надання адміністративних послуг, одночасно присутні троє представників, які ведуть набір: представник Нацгвардії, прикордонників і поліції. Будь-яка людина може підійти й спитати, які умови служби у вас. 

Основне завдання цих бригад, перша функція — утилізація російських окупантів. 


На ранок 4 лютого, за даними відділу, який займається прийомом заявок, через центри адмінпослуг «Гвардія наступу» отримала 3086 звернень та 527 заявок, через сайт надійшло ще 2049 анкет.