Web Analytics
«Передати для обміну»: суд звільнив від покарання льотчика, який бомбив Харків | MediaPort

Дзержинський районний суд Харкова задовольнив клопотання прокуратури про звільнення від відбуття покарання російського льотчика Максима Криштопа, який бомбардував Харків та Харківщину на початку російського повномасштабного вторгнення. 

Ухвала суду від 6 березня опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень

«Звільнити від відбуття покарання засудженого вироком Дзержинського районного суду м. Харкова від 02.03.2023 ОСОБА_4, у зв’язку з прийняттям уповноваженим органом рішення про передачу його для обміну як військовополоненого. Звільнити ОСОБА_4 з-під варти та передати його під нагляд представникам уповноваженого органу, що відповідає за поводження з військовополоненими — Головного управління розвідки Міністерства оборони України, для організації та проведення його обміну як військовополоненого», — вирішив суд. 

Що відомо з матеріалів справи

2 березня льотчика засудили до 12 років ув’язнення. До набрання вироку законної сили він перебував у Київському СІЗО. Після вироку клопотання про звільнення російського військового від відбуття покарання подав старший групи прокурорів у кримінальному провадженні з Офісу генпрокурора. Засідання відбувалося у відкритому режимі в режимі відеоконференції. 

«В обґрунтування клопотання, прокурор зазначає, що вироком Дзержинський районний суд м. Харкова від 02 березня 2023 року ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на 12 років. До набрання вироком законної сили ОСОБА_4 вирішено залишити під вартою в ДУ «Київський слідчий ізолятор» як військовополоненого. Судом встановлено, що військовослужбовець ЗС РФ ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вчинив особливо тяжкий злочин проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку…», — йдеться в ухвалі. 

В матеріалах справи йшлося лише про один епізод бомбардування, коли 6 березня 2022 року російський Су-34 обстріляв радіотелевізійну передавальну станцію Харків (РТПС Харків) на вулиці Дерев’янка. 

«…злетів разом із штурманом Особа_4 на літаку Су-34 бортовий номер 06, спільно з іншим літаком, до екіпажу якого входили Особа_3 та Особа_5 з військового аеродрому «Балтімор» у м. Воронежі РФ у напрямку України, близько 18 години перетнув державний кордон, і перебуваючи у повітряному просторі України о 18 годині 09 хвилин здійснив бомбардування РТПС Харків 8 авіаційними бомбами ФАБ-500 загальним тротиловим еквівалентом 2 тони 400 кілограм. За наслідками бомбардування телевізійна башта РТПС Харків отримала пошкодження металоконструкції, які значно знизили її несучу спроможність та унеможливлюють її подальшу безпечну експлуатацію, пошкоджено адміністративну будівлю станції, а також обладнання товариства з обмеженою відповідальності «лайфселл» на суму 433 965,31 гривень, обладнання приватного акціонерного товариства «Київстар» на суму 96 576,00 гривень та обладнання приватного акціонерного товариства «ВФ Україна» на суму 591 124,15 гривень», — встановили у суді. 

Фото: Офіс генерального прокурора
Фото: Офіс генерального прокурора

О 18:10 літак збили нацгвардійці. Льотчика затримали 7 березня близько 02:00. 

За інформацією з ухвали, засуджений військовий Максим Криштоп — уродженець с. Новосьолова Красноярського краю, має вищу військову освіту, одружений, має двох неповнолітніх дітей. Фото: Володимир Тимошко |  Офіс генпрокурора
За інформацією з ухвали, засуджений військовий Максим Криштоп — уродженець с. Новосьолова Красноярського краю, має вищу військову освіту, одружений, має двох неповнолітніх дітей. Фото: Володимир Тимошко | Офіс генпрокурора

«Відповідно до листа Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими від 04.03.2023 № 222/6/98 стосовно ОСОБА_4 прийнято рішення про передачу його для обміну як військовополоненого та надано витяг із протоколу від 03.03.2023 222/КШ/П щодо прийняття рішення про затвердження списку для здійснення передачі військовополонених ворогів та звільнення оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора… Засуджений ОСОБА_4 в судове засідання не з’явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, надав згоду на звільнення його від відбування призначеного покарання у зв’язку з прийняттям рішення про передачу його для обміну як військовополоненого», — зазначено у документі. 

Читайте також: Суд ухвалив вирок російському льотчику за бомбардування телевежі в Харкові