Web Analytics

Завантаження...

«Передати для обміну»: суд звільнив від покарання льотчика, який бомбив Харків

Дзержинський районний суд Харкова задовольнив клопотання прокуратури про звільнення від відбуття покарання російського льотчика Максима Криштопа, який бомбардував Харків та Харківщину на початку російського повномасштабного вторгнення. 

Ухвала суду від 6 березня опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень

«Звільнити від відбуття покарання засудженого вироком Дзержинського районного суду м. Харкова від 02.03.2023 ОСОБА_4, у зв'язку з прийняттям уповноваженим органом рішення про передачу його для обміну як військовополоненого. Звільнити ОСОБА_4 з-під варти та передати його під нагляд представникам уповноваженого органу, що відповідає за поводження з військовополоненими — Головного управління розвідки Міністерства оборони України, для організації та проведення його обміну як військовополоненого», — вирішив суд. 

Що відомо з матеріалів справи

2 березня льотчика засудили до 12 років ув'язнення. До набрання вироку законної сили він перебував у Київському СІЗО. Після вироку клопотання про звільнення російського військового від відбуття покарання подав старший групи прокурорів у кримінальному провадженні з Офісу генпрокурора. Засідання відбувалося у відкритому режимі в режимі відеоконференції. 

«В обґрунтування клопотання, прокурор зазначає, що вироком Дзержинський районний суд м. Харкова від 02 березня 2023 року ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на 12 років. До набрання вироком законної сили ОСОБА_4 вирішено залишити під вартою в ДУ «Київський слідчий ізолятор» як військовополоненого. Судом встановлено, що військовослужбовець ЗС РФ ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вчинив особливо тяжкий злочин проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку...», — йдеться в ухвалі. 

В матеріалах справи йшлося лише про один епізод бомбардування, коли 6 березня 2022 року російський Су-34 обстріляв радіотелевізійну передавальну станцію Харків (РТПС Харків) на вулиці Дерев'янка. 

«...злетів разом із штурманом Особа_4 на літаку Су-34 бортовий номер 06, спільно з іншим літаком, до екіпажу якого входили Особа_3 та Особа_5 з військового аеродрому «Балтімор» у м. Воронежі РФ у напрямку України, близько 18 години перетнув державний кордон, і перебуваючи у повітряному просторі України о 18 годині 09 хвилин здійснив бомбардування РТПС Харків 8 авіаційними бомбами ФАБ-500 загальним тротиловим еквівалентом 2 тони 400 кілограм. За наслідками бомбардування телевізійна башта РТПС Харків отримала пошкодження металоконструкції, які значно знизили її несучу спроможність та унеможливлюють її подальшу безпечну експлуатацію, пошкоджено адміністративну будівлю станції, а також обладнання товариства з обмеженою відповідальності «лайфселл» на суму 433 965,31 гривень, обладнання приватного акціонерного товариства «Київстар» на суму 96 576,00 гривень та обладнання приватного акціонерного товариства «ВФ Україна» на суму 591 124,15 гривень», — встановили у суді. 

Фото: Офіс генерального прокурора

О 18:10 літак збили нацгвардійці. Льотчика затримали 7 березня близько 02:00. 

За інформацією з ухвали, засуджений військовий Максим Криштоп — уродженець с. Новосьолова Красноярського краю, має вищу військову освіту, одружений, має двох неповнолітніх дітей. Фото: Володимир Тимошко |  Офіс генпрокурора

«Відповідно до листа Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими від 04.03.2023 № 222/6/98 стосовно ОСОБА_4 прийнято рішення про передачу його для обміну як військовополоненого та надано витяг із протоколу від 03.03.2023 222/КШ/П щодо прийняття рішення про затвердження списку для здійснення передачі військовополонених ворогів та звільнення оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора... Засуджений ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, надав згоду на звільнення його від відбування призначеного покарання у зв'язку з прийняттям рішення про передачу його для обміну як військовополоненого», — зазначено у документі. 

Читайте також: Суд ухвалив вирок російському льотчику за бомбардування телевежі в Харкові