«Патріотичні й міцні люди»: Зеленський у Давосі подякував харків’янам
Президент Володимир Зеленський під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі розповів, в якій ситуації під час війни опинився Харків.
Відео виступу 21 січня поширив Офіс президента.
«Росія хотіла захопити, окупувати Харків. Цей регіон, до речі, сьогодні під нашим контролем. Люди там живуть. Це було дуже небезпечно, окупація Харкова, тому що там зараз близько 1,5 млн людей. Дуже багато людей! І вони обстрілюють їх. Там такі люди — просто викликає велику гордість, що вони там і працюють. Уявіть собі, під обстрілами! Вони працюють, не лишають свого міста. Дуже патріотичні, дуже міцні люди. Я їм дуже вдячний», — сказав Володимир Зеленський.
Зеленськй додав, що Харківська операція російської армії провалилася — Сили оборони зупинили окупантів.
На відео — з 21:15.
Що ще казав президент
Під час виступу Володимир Зеленський торкався здебільшого міжнародних відносин та оборонних питань.
Щодо взаємин США та Європи: «Коли ми в Європі дивимося на Сполучені Штати як на нашого союзника, це очевидно — вони є незамінним союзником. У часи війни всі турбуються, чи залишаться США з ними. Кожен союзник про це хвилюється. Але чи турбуються у США, що Європа може колись їх покинути — перестати бути їхнім союзником? Відповідь — ні. Вашингтон не вірить, що Європа може запропонувати їм щось справді вагоме».
Щодо ролі Європи у світі: «Європа не може дозволити собі бути другою чи третьою в черзі для своїх союзників. Якщо це станеться, світ почне рухатися вперед без Європи, і це буде світ, який не буде ані комфортним, ані вигідним для всіх європейців. Європі потрібно змагатися за першість у пріоритетах, альянсах і технологічному розвитку».
Щодо спільного протистояння військовим загрозам: «Росія може виставити приблизно 1,3… може 1,5 мільйона військових. У нас — понад 800 тисяч у війську. На другому місці після нас – Франція з понад 200 тисячами. Потім — Німеччина, Італія та Велика Британія. У решти — менше. Це не та ситуація, коли одна країна може захистити себе сама. Це ситуація, коли всі ми повинні стояти разом, щоб щось значити».
Щодо співпраці в оборонній промисловості: «Ми вже створили моделі співпраці для оборони України, які можуть зробити сильнішою всю Європу. Ми разом будуємо дрони, включно з абсолютно унікальними, яких немає більше ніде у світі. Ми разом виробляємо артилерію, і в Україні це набагато дешевше та швидше, ніж у будь-якій іншій країні світу…. І нам потрібно почати спільно створювати системи протиповітряної оборони — такі, які справді можуть упоратися з усіма типами крилатих і балістичних ракет. Європі потрібен власний «Залізний купол».