Пахнуть димом: на «Книжковому Арсеналі» показали книги зі знищеної росією типографії у Харкові
На Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у Києві привезли обгорілі книги з харківської типографії «Фактор-Друк», де 23 травня внаслідок російського удару загинули семеро друкарів і понад 50 тисяч книг згоріло.
Видавництво Vivat, книги якого друкував «Фактор-Друк», показало наслідки російського обстрілу на «Книжковому Арсеналі».
Серед знищених на типографії накладів:
- «Битися не можна відступити» Павла Белянського
- «Мисливці за щастям» Валерія Пузіка
- «Підпільна держава» Андрія Кокотюхи
- «Ізмарагд княгині Несвіцької» Олександра Ірванця
- «Всі мої Ключі і Ґайя. Вогонь Півночі» Наталії Матолінець
- «Слова і кулі» Наталії Корнієнко
- «Мотанка»
- «Смішно, що ти спитав»
- «Шлюбний портрет»
- «Нора змінює сценарій»
- «Казки безстрашних дівчат»
- «Клубочок мчить на допомогу»
- «Гакслі та Оладик мчать на допомогу»
- «Велика книга фей і принцес»
- «Один проти всіх»
- «Герої грецької міфології»
- «Фрея та безстрашні. До бою»
- «Клуб врятованих» Сашка Дерманського
- «Жерар-партизан» Івана Андрусяка
- «Велика книга космосу»
- «Дитяча енциклопедія планети Земля» та інші.
Уціліли 200 примірників із накладу Валерія Пузіка «Мисливці за щастям. Якщо треба буде помирати, я тебе розбуджу» та 1500 примірників із книжки Олександра Ірванця і художника Юрія Журавля «Ізмарагд княгині Несвіцької».
«Працівники «Фактор-Друк» готували книжки до «Книжкового Арсеналу» — знали, що ці видання чекають, що колеги з Vivat просять про те, щоби бодай частина тиражу якомога швидше була передана на склад. Коли завершились слідчі дії й перейшли до інших відсіків велетенського поліграфічного підприємства — виявилось, що кілька палет з палітурного цеху вже перейшли в наступний відсік. І серед інших ці дві. Вони ледь-ледь пахнуть димом. Над цими примірниками працювали люди, за якими ми всі досі не відгорювали. Нам ж не залишається нічого іншого, як ще більше працювати кожен над своєю частиною роботи», — зазначає Vivat.
1 червня з 14:00 до 15:00 Олександр Ірванець і Юрій Журавель підписуватимуть книгу на фестивалі.
На стенді Довженко-Центру можна буде придбати ілюстрований сценарій вистави харківського театру «Нафта» «Веселка на Салтівці».
Художник Андрій Скрипка робив замальовки під час репетицій вистави і зверстав їх разом із текстом сценарію.
«У сценарії з ілюстраціями чутливо продовжено тему вистави: Андрій, як і Артем, з покоління «панельних» сірих двориків, де батьки галасливо кликали з вікон своїх дітей: «Пора додому!» Вистава «Веселка на Салтівці» дає можливість пригадати себе-дитину в контексті міста та знайти у цій пам’яті ресурс на боротьбу із ворогом та життя в сучасній реальності», — зазначають в театрі «Нафта».
Тема фестивалю 2024 року — «Життя на межі». Крім книжкового ярмарку, буде програмна частина.
Спеціальну програму «П’ятий Харків» під кураторством літературного критика Євгенія Стасіневича готує Харківський літмузей.
«Чим можна пояснити сплеск культурного життя Харкова — з харківської та київської перспективи? Чому культура не відпадає «за принципом залишковості», а стає чи не осердям дискусій у суспільній сфері? Чому тепер у нашому житті ще більше розмов про історію, — і якщо воно вже так, то яким є точніший погляд на міста та країну як втілення порубіжності? Отже, міста, отже, межа. А ще війна та культура. І ми посеред цього. Часто без точних слів, проте з потребою говорити. І хай Місто нам допоможе», — йдеться в описі програми.