Web Analytics

Освітянку з Великого Бурлука підозрюють у колабораціонізмі — СБУ

Директорці ліцею в селищі Великий Бурлук на Харківщині оголосили підозру в колабораціонізмі. За даними слідства, під час окупації вона збиралася навчати школярів за російськими стандартами.

Про оголошення жінці підозри повідомили 23 жовтня у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, наприкінці липня директорка ліцею під час окупації Куп’янського району вирішила співпрацювати із загарбниками.

«На початку серпня «голова» окупаційної адміністрації Великого Бурлука провів збори за участю вчителів та представників відділу освіти. На вказаних зборах псевдоочільник наказав відкривати школи та відновлювати навчальний процес «як у РФ». Директорка, в свою чергу, повідомила вчителям про впровадження у ліцеї стандартів освіти Російської Федерації», — мовиться у повідомленні прокуратури.

Навчання планували вести виключно російською мовою та з російськими підручниками. Книжки завезли до ліцею на початку навчального року, кажуть в Управлінні СБУ в Харківській області.

Директорці оголосили підозру за ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність у формі впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти).

«Крім основного покарання за такий злочин у вигляді виправних робіт, арешту або позбавлення волі, до винної особи буде застосоване ще й додаткове покарання — позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років», — зазначають у СБУ. 


Двох жителів селища Чкаловське у Чугуївському районі підозрюють у співпраці з російськими військовими під час окупації. Один, обраний два роки тому селищним головою Віктор Соловйов, погодився стати нелегітимним «старостою». Інший — «головою ОТГ».