Web Analytics

«Окупанти зрізали труби та батареї»: в Ізюмі відбудовують ліцей

В Ізюмі на Харківщині відбудовують ліцей №11, який місцева влада називає частково уцілілим у порівняні з повністю зруйнованими будівлями інших шкіл.

Як розповіла директорка Олена Андрушок, у закладі вставили нові вікна та зробили покрівлю. На черзі — система опалення.

«Труби та батареї окупанти зрізала та охайненько поскладали. Напевне, готували для вивезенння, щоб продати на металобрухт. Іншого пояснення немає», — говорить Андрушок.

Пошкодження будівля отримала одразу після повномасштабного вторгнення. А у підвалі ліцею російські загарбники поселилися на початку березня 2022 року, коли їм удалося частково захопити Ізюм. 

«Не було жодних дверей у класах, їх зірвали і витягли в окопи. Так само зробили з кришками парт. Позривали лінолеум у кабінетах, встелили ним підвал — там розмістили вони свої двоповерхові нари», — розповідає Андрушок

Повністю знищений  у ліцеї харчоблок, туалетні приміщення. Потребують ремонту кабінети.

За словами начальника Ізюмської міської військової адміністрації Валерія Марченка, 1ліцей №11 — перший навчальний заклад, який почали ремонтувати в місті. 

«Із 11 закладів освіти, які ми мали до війни, більш-менш цілими, умовно, залишилися чотири, вони теж не в дуже доброму стані. Для робіт в 11-му ліцеї залучили кошти з різних джерел: міський та обласний бюджети, гранти Європейськього Союзу. Плануємо, що всі роботи завершимо до кінця цього року», — говорить Марченко.

Загалом на відновлення чотирьох ліцеїв потрібно щонайменше 200 млн грн. 

«Це лише на ремонт. Без необхідного приладдя, техніки», — додає начальник МВА. 

Ліцей об’єднали з ліцеєм №12, будівлю якого росіяни зруйнували повністю, тож тепер у  навчальному закладі 743 учнів (до вторгнення було 460) і аж 60 педагогів (раніше — 35).


В деокупованому Ізюмі Харківської області відновлюють центральну міську лікарню Піщанської Богоматері, пошкоджену внаслідок бойових дій. Цьогоріч планують взятися за зруйнований операційний блок.

Блок новин за темою