Web Analytics

«Океану Ельзи» та Alyona Alyona випустили пісню на вірш про загиблого під час теракту Даню Дідіка

Гурт «Океан Ельзи» та реп-виконавиця Alyona Alyona випустили пісню «Країна дітей». Вірш Сергія Жадана, який став основою тексту, присвячений харківському школяреві Данилу Дідіку, який загинув внаслідок теракту в Харкові у 2015 році.

Нову композицію випустили до Дня захисту дітей, зазначається на сайті «Океану Ельзи».

«Країна дітей» — присвята дітям України, які постраждали внаслідок війни, збройних конфліктів, терактів. Прем’єра до Міжнародного дня захисту дітей — це нагадування, що, перш за все, діти потребують захисту від вчинків дорослих, від їх безвідповідальних та жорстоких рішень», — пояснюють музиканти.

Основою тексту став вірш письменника і музиканта Сергія Жадана — саме він наприкінці 2020 року запропонував лідеру «Океану Ельзи» Святославу Вакарчуку створити пісню. Вакарчук погодився одразу — і написав композицію в нехарактерній для себе манері.

«В останні пів року я почав вивчати гіп-гоп культуру і класичний реп початку 90-х. І спробував уявити, щоби було, якби я читав. Так і записав демо. А потім в мене з’явилася ще одна ідея: саме на цю пісню зробити дует з Alyona Alyona, тому що вона не тільки нове і актуальне покоління, але вона ще й мала стосунок до дітей, бо була вихователькою в садку і відчуває цю тему, як ніхто інший», — розповів він.

Alyona Alyona написала свою частину тексту, який читає в треку.

«Святослав розказав мені, що є чудовий вірш, написаний Сергієм Жаданом, і то буде новою піснею «Океану Ельзи». Він награв на піаніно мелодію, наспівав текст, і кожен рядок, кожна нотка запали мені в душу. Я з великим задоволенням погодилася на те, щоб записати цей фіт, адже така тема мені близька. Серед моїх підписників є дуже багато дітей з різних регіонів країни, зокрема тих, які вимушені були покинути східну Україну. Для мене велика честь сказати кілька слів про них, висловити їм свою підтримку і слова вдячності саме в тій манері, в якій я це вмію робити найкраще — присвятити трек», — каже співачка.

Сергій Жадан зізнається, що ця пісня для нього — особлива.

«Вона присвячена хлопчику Дані, який став символом українського Харкова — того Харкова, що прокинувся в лютому 14-го. Відтоді однолітки Дані подорослішали й виросли, а про нього лишається пам'ятати, берегти цю пам'ять, так само як і пам'ять про всіх тих, хто пішов від нас за роки війни», — коментує він.

Митець нагадав, що на честь Данила Дідіка створили проєкт «Так працює пам'ять», який налічує вже десятки пісень, присвячених загиблому школяру. «Країну дітей» Сергій Жадан написав після розмови із засновниками проєкту.

«Слова написалися швидко, назва, ясна річ, є алюзією до одноіменного вірша Юрка  Андруховича. Святослав Вакарчук зробив, як на мене, дуже сильну пісню — щемку, але щиру й не пафосну. А Alyona Alyona додала до цього свою емоцію — виразну й пізнавану», — розповів письменник.

Музиканти вирішили випустити одночасно дві версії пісні: оригінальну від «Океану Ельзи» та стилістично іншу — від Alyona Alyona.

Відео до пісні знімали у Лисичанську Луганської області. Головними героями стали місцеві діти від 8 до 13 років.  

Кошти від монетизації кліпу передадуть на благодійність. «Океан Ельзи» скерує свою частину на проєкт «Жовтий автобус», мета якого — творча освіта та створення умов для розвитку дітей, насамперед — зі сходу України. А Alyona Alyona хоче передати свою частину на допомогу дітям з орфанними хворобами.


22 лютого 2015 року, в річницю перемоги Євромайдану, 15-річний Данило Дідік брав участь у Марші єдності України. Під час ходи вибухнула схована на узбіччі протипіхотна міна. Школяр отримав важкі поранення і наступного дня помер у лікарні. Внаслідок вибуху також загинули учасники ходи Микола Мельничук та Ігор Толмачов, а також міліціонер Вадим Рибальченко.

Фрунзенський райсуд Харкова визнав винними у теракті трьох харків'ян — Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова. 28 грудня 2019 року суд призначив їм довічне ув'язнення, але звільнив з-під варти в рамках обміну утримуваними особами.

У 2020 році, до п'ятої річниці теракту, Alyona Alyona випустила пісню «Коли ховають молодих». 

У харківській школі №11, де навчався Данило, йому встановили пам'ятну дошку. Також розглядається пропозиція щодо надання школі його імені, проте у самому навчальному закладі її сприйняли неоднозначно: директорка вважає, що це було б «радянським форматом».