Web Analytics

Одеський пам’ятник Катерині II після демонтажу передадуть до музею — міськрада

В Одесі 28 грудня розпочали демонтаж пам'ятника Катерині II. На знесенні монумента російській імператриці — особливо після початку повномасштабного вторгнення РФ — наполягала частина містян.

Про початок робіт 28 грудня повідомили в Одеській міськраді.

Навколо монумента встановили огорожу, фігури Катерині II та її соратників вкрили плівкою, готуючи до перевезення. Далі їх планують передати до місцевого художнього музею.

«Сьогодні на виконання рішення Одеської міськради розпочато демонтаж фігур «Засновникам Одеси», у народі відомих як пам’ятник Катерині II. Цей пам’ятник буде переданий до художнього музею відповідно до рішення сесії. Він, а також чотири постаті, які є пам’ятками національного значення», — прокоментував виконувач обов’язків заступника міського голови Олег Бриндак.

За словами Бриндака, у такий спосіб в Одесі розпочинають «важкий і довгий, проте необхідний процес переосмислення власної історії та звільнення від радянських та імперських міфів».

Рішення щодо демонтажу та перенесення пам'ятника Одеська міськрада ухвалила 30 листопада. На його знесенні наполягала частина містян: вони стверджували, що на тлі широкомасштабного вторгнення РФ в Україну залишати в Одесі пам’ятник російській імператриці недоречно.

Монумент, що має офіційну назву «Засновникам Одеси», зображує Катерину II та чотирьох її соратників — державних діячів Російської імперії Хосе де Рибаса, Франца де Волана, Григорія Потьомкіна та Платона Зубова. Історики озвучують різні версії щодо того, чи коректно називати саме їх засновниками міста.


У Харкові 9 листопада демонтували бронзове погруддя поетові Олександру Пушкіну. У міськраді кажуть, що пам’ятник передали на відповідальне зберігання, і його долю вирішуватимуть після війни.