Web Analytics

Обшуки у Харківській міськраді: підозрюють розтрату на закупівлі освітлення

Поліція розслідує справу, відкриту за фактом розтрати бюджетних коштів під час капітального ремонту житлових будинків у Харкові. Йдеться про встановлення освітлення на багатоповерхівках по проспекту Гагаріна. 

Поліцейські прийшли з обшуками до міськради вранці 8 травня, повідомляє Головне управління Нацполіції у Харківській області.

Слідчі працювали у Департаменті житлового господарства Харківської міськради, приміщенні «Жилкомсервісу», офісах підрядних організацій, вдома і на роботі у фігурантів справи.

«В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи підприємств-підрядників здійснювали закупівлю світлового обладнання за ринковими цінами, а при виконанні робіт завищували вартість обладнання у декілька разів. В подальшому службові особи Департаменту житлового господарства Харківської міської ради здійснювали прийняття вказаних робіт та перераховували кошти на розрахункові рахунки вказаних підприємств-підрядників. Загальний розмір укладених договорів — близько 28 мільйонів гривень, з яких 13 мільйонів гривень на теперішній час перераховано на розрахункові рахунки підприємств-постачальників», — інформує Головне управління Нацполіції Харківщини.

Поліція публікує фото будинків із освітленням

«Матеріальна шкода бюджету міста складає понад 800 тисяч гривень», — стверджують в поліції.

Під час обшуків поліцейські вилучили бухгалтерську та фінансово-господарську документацію, «яка має значення для встановлення обставин вчинених кримінальних правопорушень».

Ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем — передбачає від 3 до 8 років позбавлення волі.

У міськраді слідчі дії ніяк не прокоментували. 

Департамент житлового господарства очолює Роман Нехорошков. На телефонні дзвінки він не відповідає. 


Силовики не вперше приходять з обшуками до міськради. Коментуючи відкриті провадження, Харківський міський голова Геннадій Кернес щоразу заявляв, що такі справи, «частіше за все, розвалюються або дорогою до суду, або в самому суді».