Web Analytics

Обмін утримуваними відбудеться до кінця року — Лутковська

Представники Тристоронньої контактної групи домовилися про взаємне звільнення утримуваних громадян до кінця 2019 року. 

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Валерія Лутковська за результатами переговорів у понеділок, 23 грудня, в режимі скайп-конференції. 

Фото: president.gov.ua

«Було нарешті досягнуто домовленості щодо проведення взаємного звільнення осіб до закінчення цього року, як, власне, й було домовлено під час паризького саміту в Нормандському форматі. І це величезне щастя, тому що ми зможемо нарешті забрати з незаконного утримання під вартою тих наших хлопців, яких не змогли забрати у грудні 2017 року, тих хлопців, які протягом чотирьох років після Іловайська, Дебальцевого перебували в полоні і які протягом чотирьох років не мали можливості навіть поспілкуватися зі своїми сім’ями», — зазначила Валерія Лутковська.

Наразі списки продовжують уточнювати. «Просила б усіх не маніпулювати інформацією, тому що за цією процедурою взаємного звільнення — долі людей», — сказала Лутковська. 

На Нормандському саміті у Парижі, як заявляв президент України Володимир Зеленський, домовилися про обмін за принципом «всіх на всіх». Всіх підтверджених на всіх підтверджених, пояснювала Лутковська.