Web Analytics

Завантаження...

Обмін полоненими: додому повернулися 144 українські бійці

Україна та Росія провели черговий обмін полоненими — найбільший за чотири місяці війни. Додому повернулися 144 українські військові, з них 95 — оборонці «Азовсталі». Більшість — тяжко поранені. Звільненим бійцям допомагатимуть медики та психологи.

Про обмін полоненими 29 червня повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони.

«Проведено черговий обмін полоненими, завдяки якому додому повернулись 144 українських захисники. Це найбільший обмін від початку повномасштабного російського вторгнення. Зі 144 звільнених — 95 оборонців «Азовсталі». Серед них — 43 військовослужбовці полку «Азов», — зазначили у відомстві.

Фото: Telegram/ГУР Міноборони

Серед звільнених бійців:

  • 59 — Національної гвардії;
  • 30 — Військово-морських сил;
  • 28 — Збройних сил України;
  • 17 — прикордонної служби України;
  • дев'ять — сил Територіальної оборони;
  • один — Національної поліції.

З-поміж них — 23 офіцери та 69 військових сержантського та старшинського складу. Найстаршому — 65 років, наймолодшому — 19.

«Більшість звільнених українців мають важкі ушкодження: вогнепальні та осколкові поранення, вибухові травми, опіки, переломи, ампутації кінцівок», — додали у ГУР.

Зі звільненими бійями працюватимуть медики та психологи, каже командувач Нацгвардією Юрій Лебідь.

«Найближчим часом з ними будуть проводитися заходи психологічної реінтеграції, надаватиметься необхідна медична допомога та правова допомога. Працюватимуть фахівці та спеціалісти задля того, аби їх максимально повернути до нормального життя. Робота щодо повернення наших полонених триватиме і надалі», — запевнив він.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв докладати зусиль, щоб повернути й решту полонених.

«Я вдячний Головному управлінню розвідки та всім, хто працював на цей результат. Але про це згодом. Зробимо все, щоб повернути додому кожного українця й кожну українку. Дякую ще раз», — сказав він у вечірньому відеозверненні 29 червня.


Перший від початку повномасштабного вторгнення обмін полоненими між Україною та Росією був наприкінці березня. Тоді додому повернулися українські цивільні моряки та військові.