Облрада затвердила бюджет Харківщини на 2022 рік
Харківська облрада затвердила бюджет регіону на 2022 рік. Загальний обсяг визначили у 6,82 млрд грн, доходи та видатки — збалансовані.
Бюджет ухвалили під час сесійного засідання Харківської облради 21 грудня.
«За» проголосували 100 депутатів, проти — жоден, п’ятеро утрималися, ще один не голосував.
Загальний обсяг бюджету визначили у 6,82 млрд грн — на 1,12 млрд грн більше, ніж у базовому варіанті бюджету 2021 року. Загальний фонд — 5,21 млрд грн, решта — спеціальний фонд. Доходи та видатки бюджету — збалансовані.
«Цей бюджет є базовим і враховує в першу чергу вимоги Бюджетного кодексу щодо забезпечення потреби в коштах на оплату праці співробітників бюджетних установ та оплату енергоносіїв, видатки на поточне утримання, заходи окремих соціальних програм, а також капітальні видатки по об’єктах житлово-комунального господарства, соціально-культурної сфери», — зазначив керівник Департаменту фінансів Харківської обладміністрації Сергій Овсянніков.
Серед іншого, заплановано такі видатки:
- освіта — 2,34 млрд грн;
- охорона здоров’я — 925 млн грн;
- соціальний захист — 693 млн грн;
- молодіжна політика — 20,5 млн грн;
- заклади та заходи у сфері культури та мистецтва — 271 млн грн;
- фізична культура та спорт — 254 млн грн.
Надходження прогнозують у такому обсязі:
- Податок на доходи фізичних осіб — 3,19 млрд грн. На нього припадає 79% надходжень.
- Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів — 413 млн грн (з них за користування надрами для видобування газу — 352 млн грн).
- Податок на прибуток підприємств — 316 млн грн.
- Плата за надання адміністративних послуг — 77,9 млн грн.
- Орендна плата за користування комунальним майном — 4,83 млн грн.
Для розрахунків з різниці у тарифах Харківщина отримала з державного бюджету 9 млрд грн.
Як розповів директор Департаменту житлово-комунального господарства ОДА Сергій Магдисюк, кошти перерахують комунальним підприємствам зі сфери теплозабезпечення та водопостачання. Вони можуть використати їх для погашення боргів за газ, електроенергію та ПДВ.
«Першочергово — за прямими договорами з НАК «Нафтогаз» буде списано борги підприємств теплокомуненерго за спожитий газ у період 2016-2021 років. Це буде першочергово. Підприємства також мають змогу закривати наявний на сьогодні борг із ПДВ, якщо він є та якщо буде надано акт звірки між податковою інспекцією та підприємством, яке буде його закривати. Також підприємства — й тепло-, і водопостачання — можуть закривати борги за електроенергію», — перелічив Магдисюк.
Він зазначив, що часу до кінця бюджетного року залишається небагато, проте все для швидкого проведення таких розрахунків вже підготували.
Обговорення бюджету — з 59:00.
Бюджет Харківської області на 2021 рік становив 5,7 млрд грн.
Фото на головній: Харківська облрада