Web Analytics

Новий контракт: завод Малишева ремонтуватиме танки для Пакистану

Харківське держпідприємство «Завод імені Малишева» розпочинає виконувати новий контракт на ремонт танків Т-80 УД.

Угоду між державною компанією «Укрспецекспорт» та Пакистаном уклали у лютому під час міжнародної виставки озброєнь IDEX-2021, повідомили у пресслужбі заводу імені Малишева.

Харківське підприємство ремонтуватиме для пакистанського війська танки Т-80 УД. Вартість контракту — 85,6 млн. доларів.

Наразі всі підготовчі етапи та юридичні процедури вже виконані. За умовами контракту, заводу виплатять аванс, що дозволить вийти на стабільний рівень роботи та вчасно розраховуватись із працівниками. А потім — отримати прибуток та частково зменшити борг.

За словами генерального директора заводу Василя Криласа, завдяки новому контракту підприємство отримує портфель замовлень майже на 1,5 млрд грн, і разом з іншими замовленнями це допоможе вийти з кризового стану. 

«На сьогодні ми можемо вже впевнено заявити, що наш головний зовнішньоекономічний партнер, державна компанія «Укрспецекспорт», успішно бере участь у тендерах, які проводилися головним управлінням закупівель Сухопутних військ Пакистану. Таким чином, разом з існуючим контрактом цьоріч загальний портфель тільки пакистанських замовлень ДП «ЗІМ» може зрости майже до 140 млн доларів», — каже Крилас.

Підприємство також сподівається на замовлення танків «Оплот», якими зацікавився  головнокомандувач армії Пакистану Камар Джавед Баджви. У травні він відвідав Харківщину, де на військовому полігоні пакистанській делегації показали сучасні зразки зброї та військової техніки. Як зазначив головнокомандувач, найбільше його вразили можливості танку «Оплот» і комплексу «Скіф».

«Для нас цей візит має велике значення. Адже замовлення саме «Оплотів» дасть можливість рівномірно завантажити роботою всі цехи нашого підприємства. Тому сподіваємося, що гарні враження від нашої бойової машини втіляться в нові контракти», — зазначив Василь Крилас.

Візит делегації Пакистану. Фото: malyshevplant.com


ДП «Завод ім. Малишева» спеціалізується на випуску і модернізації важкої і легкої бронетехніки. Виконував замовлення як для українського війська, так і для іноземних держав — Таїланда, Пакистана тощо. 

Працівники та керівництво неодноразово скаржилися на фінансові проблеми підприємства. У квітні профком звертався до президента Володимира Зеленського із проханням «не дозволити знищити завод», вказуючи на значні борги: загальна кредиторська заборгованість на початок 2021 року сягнула 1,8 млрд грн.

Фото на головній: Харківська обладміністрація