Web Analytics

Новий голова УІНП прокоментував ситуацію з проспектом Жукова у Харкові

Проспекту імені Жукова у Харкові не може бути, каже голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович. 

«Жуков точно не може бути, тому що він підпадає під декомунізацію. Я дуже сподіваюся, що з цим не буде ніяких проблем у Харкові. Все ж таки органи місцевого самоврядування врегулюють це питання, це їх в тому числі право врегульовувати це питання», — сказав Дробович на першій пресконференції.

Антон Дробович провів першу пресконференцію. Скріншот: YouTube/КабМін

Він назвав Петра Григоренка героїчною постаттю.

«Це не я визнав, це бойовий генерал, людина, яка зробила багато для державотворення. Я не думаю, що у когось є реальні, змістовні запитання до постаті генерала Григоренка і нема ніяких перешкод, щоб на його честь називалося. Але знову ж таки, якщо для цього потрібен діалог, потрібна експертна дискусія, потрібно зустрітися у Харкові провести якісь додаткові…, то це потрібно робити, у нас децентралізація в країні, тому це має відбуватися», — сказав Дробович.

Минулого тижня на сайті міськради у Харкові завершилося громадське обговорення, за яким більшість голосів — за повернення проспекту Григоренка декомунізованої назви «пр. Маршала Жукова». Офіційно результати обговорення мають оголосити не пізніше 1 січня. 

Цьому передував судовий спір між міськрадою і противниками перейменування, в якому суд визнав рішення міськради протиправним з огляду на процедурні порушення. Міськрада продовжує оскаржувати рішення попередніх інстанцій у касаційному суді.  

Антон Дробович очолив Український інститут національної пам'яті 11 грудня 2019 року. 

Раніше цю посаду обіймав Володимир В'ятрович, який став народним депутатом після того, як Ірина Луценко склала повноваження.