Web Analytics

Нові правила перевезення: на вокзалі у Харкові відкрили пункти тестування та вакцинації

З 21 жовтня в Україні змінюються карантинні правила перевезення пасажирів — залізницею, автобусами та літаками. Поки що вони стосуються пересування між регіонами.

Про посилення обмежень нагадав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він зазначив, що з 21 жовтня всі міжобласні перевезення будуть дозволені, лише якщо пасажири мають COVID-сертифікат або дійсний негативний тест на коронавірус.

«Ми говоримо і про залізничний, і про авіаційний, і про автобусний транспорт. Громадського транспорту в містах та перевезень усередині однієї області нові правила наразі не стосуються», — уточнив Шмигаль.

У Міністерстві охорони здоров’я перелічили документи, потрібні для поїздок міжрегіональним транспортом у регіонах жовтої та червоної зони:

  • оформлений на порталі або в застосунку «Дія» міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат («жовтий» або «зелений») - після отримання однієї дози вакцини або повного курсу щеплення;
  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
  • документ про отримання однієї дози вакцини — форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря;
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Деталі можна уточнити на гарячих лініях: МОЗ — за номером 0 800 60 20 19, «Укрзалізниці» — за номером 0 800 50 31 11.

На найбільших залізничних вокзалах країни відкрили пункти вакцинації та експрес-тестування, повідомили у пресс-службі «Укрзалізниці».

«Невакциновані пасажири можуть за вигідною ціною зробити тест і отримати довідку, яка стане підставою для проїзду у разі негативного результату», — зазначають залізничники.

Пункти експрес-тестування працюють на 10 залізничних: у Києві, Львові, Харкові, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі, Мукачеві, Кривому Розі, Вінниці та Полтаві (станція Полтава-Київська). Пасажири, у яких є квиток на поїзд, можуть протестуватися за 350 грн.

Крім цього, на вокзалах у Києві, Львові, Харкові, Одесі та Дніпрі відкрилися пункти безкоштовної вакцинації.

Надалі «Укрзалізниця» планує відкривати пункти щеплення та тестування й на інших вокзалах.

Пасажирів, які не мають потрібних документів, просять прибувати на вокзали завчасно, аби встигнути протестуватися або зробити щеплення.

«Функції контролю покладені на МВС. У провідників будуть зразки, за якими вони будуть звіряти надані пасажирами документи. У разі недотримання пасажирами правил перевезення поїзна бригада зобов’язана повідомити правоохоронні органи», — додають в «УЗ».

Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia розгорнула на вокзалах пункти вакцинації та експрес-тестування на...

Опубликовано Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia Среда, 20 октября 2021 г.

У Харкові пункти щеплення та тестування працюватимуть на Південному вокзалі. Вакцинуватися можна у медпункті готелю «Експрес», кажуть у пресслужбі Харківської міськради.

Зробити щеплення можуть усі охочі, наразі є препарат Pfizer. Приходити можна щодня з 8:00 до 18:00 (є дві перерви: з 12:00 до 12:30 та з 16:00 до 16:30).

Пункт тестування облаштували в холі вокзалу. Проходження експрес-тесту коштує 350 гривень.


Кабінет міністрів 11 жовтня посилив обмеження для міжобласних перевезень. Документи про щеплення або негативний результат тестування мають бути у всіх пасажирів, водіїв або екіпажу авіатранспорту. 

Фото на головній: «Укрзалізниця»