Працюватимуть і без світла: НБУ створив спільну мережу банківських відділень
Нацбанк створив спільну мережу з-понад 1000 відділень різних банків України. У разі масштабних відключень електрики там можна буде отримати готівку, здійснити платежі, обміняти валюту тощо.
Про створення мережі Power Banking розповіли у Національному банку України.
«Це спільна мережа відділень банків по всій Україні, які будуть працювати та надавати клієнтам послуги навіть у критичній ситуації під час блекауту. Вони забезпечені альтернативними джерелами енергії та резервними каналами зв’язку, предбачені посилена інкасація готівки та додатковий персонал», — кажуть у НБУ.
Наразі мережа об’єднує понад 1000 відділень в усіх регіонах (близько 80% з них — відділення 14 системно важливих банків країни).
У разі масштабних відключень світла там надаватимуть такі послуги:
- отримання готівки (в банкоматах чи в касі);
- платежі, переказ коштів (у касі чи в терміналах самообслуговування);
- обмін валют (за наявності готівкової валюти в касі);
- консультації менеджерів з фінансових питань.
«У відділеннях запроваджено банкоматний національний роумінг. Його мета — надати українцям можливість у банкоматі будь-якого банку мережі зняти збільшену суму готівки, достатню для задоволення поточних потреб та формування певного запасу», — додали у Нацбанку.
Відділення Power Banking можна знайти на онлайн-мапі на сайті НБУ, яка регулярно оновлюється. Також там є відповіді на поширені запитання, інформація про банкоматний роумінг тощо.
За даними на 27 грудня, у Харкові на мапі відображено 41 відділення мережі.
Також вони є в деяких містах і селищах області:
- Богодухові;
- Балаклії;
- Боровій;
- Ізюмі;
- Лозовій;
- Солоницівці;
- Чугуєві.
Упізнати такі відділення можна буде за маркуванням з назвою мережі — Power Banking.
Влада та правоохоронці попереджають, що армія РФ може завдати нового масованого удару по Україні у передноворічні дні. Просять дослухатися до сигналів повітряної тривоги та заздалегідь з’ясувати, де найближчі «пункти незламності»: їх можна знайти на онлайн-мапі, у Харкові — ще й через Telegram-бот «Харків — твій дім».
Фото на головній: Національний банк України