Як готують до зими деокуповані громади Харківщини: дані ОВА
У звільнених від російських загарбників громадах Харківської області електропостачання вже відновили на 80%. Газопостачання — приблизно на 75%.
На Харківщині наразі працюють 402 котельні — 76,4%, повідомив в ефірі національного телемарафону голова обладміністрації Олег Синєгубов.
«Перш за все, ми зосереджені на тому, щоб повністю відновити постачання електроенергії, води та тепла на деокупованих територіях. Наразі електропостачання відновлено вже на 80%, газопостачання — приблизно на 75%», — сказав він.
В Ізюмі підключають шість з 22 котелень. Решта зруйновані повністю, та відновити їх до зими не встигнуть. Там, де є можливість, під’єднують до мережі багатоповерхівки. Якщо це неможливо, мешканців відселяють до приватного сектору або евакуюють.
«Якщо ми кажемо про Вовчанськ, то там абсолютно всі котельні, які належать до критичної інфраструктури, цілі. Однак там відсутнє газопостачання, тому що ми отримували газ з території Російської Федерації, умовно кажучи, транзитом. Тому будемо думати, яким чином опалювати альтернативним паливом або навіть проводити евакуацію місцевих жителів», — каже голова ОВА.
У Куп’янську, за його словами, ситуація краща: газопостачання відновили, триває поновлення електропостачання та запуск котелень. У Балаклії працюють 83,3% котелень.
У найбільш пошкодженому від російських обстрілів району Харкова, Північної Салтівки, ситуація подібна, додав Синєгубов.
«Ті будинки, які можемо під’єднати — під’єднуємо: і до електромереж, і до водопостачання, і до теплопостачання. Однак це дуже обмежена кількість. Ремонтуємо виїжджати, зокрема до гуртожитків», — зазначив він.
Постачання газу та електрики наразі поновлюють у звільнених від російських окупантів громадах Чугуївського, Куп‘янського, Харківського, Ізюмського районів тощо.
Фото на головній: Харківська міськрада