Web Analytics
В Ізюмі знайшли ще два масові поховання — Зеленський | MediaPort

В Ізюмі Харківської області знайшли ще два місця, де масово поховані загиблі під час російської окупації міста. У першому з таких місць вже завершили ексгумацію: знайшли 447 тіл.

Про два нові місця поховання розповів президент Володимир Зеленський в інтерв’ю CBS News 25 вересня.

«Ми знайшли велику братську могилу на пів тисячі людей. Сьогодні я отримав додаткову інформацію. Знайшли ще дві братські могили, великі могли з сотнями людей. Йдеться про маленьке містечко Ізюм, ви ж знаєте? У маленькому містечку ще дві братські могили. Ось що відбувається», — сказав він.

Зеленський наголосив, що окупанти вбивали мирних мешканців.

«Цілі сім’ї були замучені та вбиті. Їхні родини були поховані разом. Дорослі, чоловіки та жінки, та маленькі діти з кулями в головах. Деякі частини їхнього тіла були відсутні. Вони терористи, ми маємо їх визнати. Вони не мають честі. Вони не вбивають військовослужбовців. Вони ґвалтують, катують та вбивають мирних жителів», — заявив глава держави.

На його переконання, цивілізований світ має посилювати санкції проти Росії.

«Санкції мають тривати. Ці санкції матимуть політичні наслідки, а також фінансові», — вважає Зеленський.

Фото: hk.npu.gov.ua
Фото: hk.npu.gov.ua

23 вересня на першому місці масового поховання в Ізюмі завершили ексгумацію тіл. Як повідомив заступник начальника Головного управління Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов, загалом знайшли 447. З них 194 — чоловіки, 215 — жінки, п’ятеро — діти. Стать ще 11 поки не визначили. Також серед загиблих — 22 військові.

«У багатьох загиблих відсутні кінцівки, зв’язані руки, осколкові поранення, травми голови та грудної клітини, поранені або відсутні геніталії, переломи ребер, колото-різані поранення, скрізні кульові поранення, мотузки на шиї», — каже Болвінов.

На місці поховання працювали 105 поліцейських, 10 криміналістичних лабораторій, 10 судово-медичних експертів, 80 працівників ДСНС і прокурори.



Ексгумація тривала тиждень, зазначають у Харківській обласній прокуратурі.

«Щодо кожного ексгумованого трупа вже призначені судово-медичнi експертизи. Ми очікуємо на їх результати q будемо вживати всіх необхідних заходів для встановлення обставин загибелі людей та покарання російських військових», — прокоментував прокурор області Олександр Фільчаков.

Справу розслідують за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством). Максимальне покарання за цією статтею — довічне ув’язнення.





З розслідуванням українським силовикам також допомагатиме команда слідчих, експертів та жандармів із Франції, розповів генеральний прокурор Андрій Костін в ефірі національного телемарафону.

Іноземні експерти вже працювали у Бучі та Ірпені на Київщині. Планується, що вони прибудуть на Харківщину вже цього тижня.

Експерти Atrocity Crimes Advisory Group — міжнародної консультативної групи, що допомагає з розслідуванням воєнних злочинів Росії в Україні та нині працює на Київщині — також просять відкрити офіс у Харкові.

«Ми вже провели переговори, щоб вони відкрили представництва в Харкові, Дніпрі, Одесі, щоб бути ближчими до місць подій, де потрібна їхня допомога», — цитує Костіна «Суспільне».

24 вересня Ізюм також відвідали дипломати з більш ніж 20 країн. Вони оглянули місце поховання та побували біля зруйнованого 500-кілограмовою російською бомбою житлового будинку: там загинули 53 людини, серед яких семеро дітей. Також — відвідали місцеве відділення поліції, яке окупанти перетворили на катівню, та поспілкувалися з двома місцевими жителями, яких окупанти піддавали тортурам.


В Ізюмській міськраді припускали, що в місті може бути щонайменше три місця масових поховань.