Web Analytics
Ситуація на «Азовсталі»: що кажуть Зеленський і Міноборони | MediaPort

З комбінату «Азовсталь» 16 травня вивезли на окуповану територію понад 50 важкопоранених захисників Маріуполя. У Міноборони кажуть, що згодом обміняють їх на російських військових. Щодо бійців, які ще залишилися на заводі — «проводяться заходи з порятунку».

Увечері 16 травня полк «Азов» поширив у Telegram-каналі відеозвернення командира Дениса Прокопенка. Боєць зазначив, що в «управлінні підрозділами завжди є ризик». 

«Головне — усвідомити, чи прораховані всі ризики, чи пропрацьовано «план Б», чи повністю ти віддався цьому плану, який має поєднувати виконання поставленого завдання та максимальне збереження життя та здоров’я особового складу. Можливо, саме тому війна — це мистецтво, а не наука. Коли ти виконав поставлене завдання та зберіг максимальну кількість особового складу — це і є найвища планка управління військами. Тим більше, коли твоє рішення затверджено найвищим військовим керівництвом», — сказав Прокопенко.

В описі до відео вказувалося, що бійці «виконали наказ».

«Захисники Маріуполя виконали наказ, незважаючи на всі труднощі, 82 дні відтягували переважаючі сили противника на себе та дали змогу українській армії перегрупуватися, підготувати більше особового складу та отримати велику кількість озброєння від країн-партнерів. Жодне озброєння не буде працювати без професійно підготованих військовослужбовців, що робить їх найціннішим елементом армії. Задля збереження життів увесь Маріупольський гарнізон виконує затверджене рішення вищого військового командування та сподівається на підтримку українського народу», — заявили в «Азові».





Президент Володимир Зеленський прокоментував ситуацію на «Азовсталі» у вечірньому зверненні.

«Завдяки діям українських військових — Збройних Сил України, розвідки, — переговорної групи, Міжнародного комітету Червоного Хреста й ООН ми маємо надію, що вдасться зберегти життя наших хлопців. Серед них є важкопоранені, їм надається допомога. Хочу підкреслити: українські герої потрібні Україні живими. Це наш принцип. Думаю, що ці слова зрозуміє кожна адекватна людина», — сказав глава держави.

Зеленський зазначив, що операція з порятунку оборонців Маріуполя розпочалася, і «ця робота потребує делікатності й часу».



У заяві Генерального штабу ЗСУ наголошувалося, що гарнізон «Маріуполь» виконав поставлене бойове завдання.

«Вищим військовим командуванням було віддано наказ командирам підрозділів, які перебувають на «Азовсталі»,  зберегти життя особового складу. Триває операція з порятунку заблокованих на території заводу захисників України», — зазначили у відомстві.

У Генштабі нагадали, що Маріуполь захищали загін спеціального призначення «Азов», 12-та бригада Національної гвардії України, 36-та окрема бригада морської піхоти, прикордонники, поліцейські, добровольці та бійці тероборони.

Утримуючи позиції на «Азовсталі», за даними штабу, вони не дозволили російським військам перекинути до 17 батальйонних тактичних груп (близько 20 тис. людей) на інші напрямки. І тим самим — завадили швидко захопити Запоріжжя, вийти на межі Донецької та Запорізької областей і створити умови для оточення бійців Об’єднаних сил.

«Сковування основних сил противника навколо Маріуполя дало нам можливість підготувати та створити оборонні рубежі, на яких наші війська знаходяться і сьогодні та дають гідну відсіч агресору. Ми отримали критично необхідний час на формування резервів, перегрупування сил, отримання допомоги від партнерів», — наголосили у Генеральному штабі.





Заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що 16 травня з «Азовсталі»  до лікарні в Новоазовську вивезли 53 важкопоранених, ще 211 людей через гуманітарний коридор доправили до Оленівки.

«Для подальшого повернення їх додому буде здійснено процедуру обміну. Щодо оборонців, які все ще залишаються на території «Азовсталь», спільними зусиллями вище названих відомств проводяться заходи з порятунку», — заявила Маляр.

«На жаль, ми не маємо можливості деблокувати Азовсталь військовим шляхом. Найважливіше спільне завдання всієї України та всього світу — зберегти життя оборонців Маріуполя», — додала вона.



Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук підтвердила, що важкопоранених військових евакуювали «в інтересах збереження життів».

«Після стабілізації їх стану ми їх обміняємо на російських військовополонених. Працюємо над подальшими етапами гуманітарної операції. Дасть Бог, все буде добре», — висловила сподівання Верещук.






На заводі «Азовсталь» у заблокованому російськими військовими Маріуполі переховувалися мирні мешканці та військові, серед яких багато поранених. Комбінат регулярно обстрілювати та бомбардували. У середині квітня у міській раді заявили про погіршення ситуації та застосування росіянами надважких авіабомб, пізніше неодноразово повідомляли при критичну ситуацію з продуктами, водою та медикаментами.

1 травня президент Володимир Зеленський заявив про початок евакуації мирних мешканців з території заводу.

Фото на головній: Telegram/Полк «Азов»