Web Analytics
Заява Британії щодо зв’язків Мураєва з Кремлем: відповідь екснардепа та позиція ОПУ | MediaPort

Британське Міністерство закордонних справ заявило, що Росія нібито прагне призначити у Києві проросійського лідера, потенційним кандидатом назвали екснардепа з Харківської області Євгенія Мураєва. Сам він вважає це «нісенітницею» та не виключає, що позиватиметься до суду.

Заяву щодо можливих дій Кремля Міністерство закордонних справ Великої Британії оприлюднило 22 січня.

«У нас є інформація, яка вказує на те, що російський уряд прагне поставити проросійського лідера в Києві, оскільки розглядає питання про вторгнення та окупацію України. Потенційним кандидатом розглядається колишній народний депутат України Євгеній Мураєв», — мовиться у заяві.

У міністерстві додали, що також мають інформацію про зв’язки російських спецслужб з низкою колишніх українських політиків. Серед них назвали:

  • Сергія Арбузова, першого віцепрем’єр-міністра України у 2012-2014 роках, виконувача обов’язків прем’єр-міністра у 2014 році
  • Андрія Клюєва, першого віцепрем’єр-міністра у 2010-2012 роках, керівника Адміністрації президента за часів Віктора Януковича;
  • Володимира Сівковича, ексзаступника голови Ради національної безпеки і оборони;
  • Миколу Азарова, прем’єр-міністра України у 2010-2014 роках.

Як зазначили у британському МЗС, деякі з них «мають контакти з офіцерами російської розвідки, які зараз беруть участь у плануванні нападу на Україну».

Очільниця міністерства Ліз Трасс заявила, що ця інформація «висвітлює масштаби російської діяльності, спрямованої на підрив України, і дає змогу зрозуміти мислення Кремля».

«Росія має вдатися до деескалації, припинити свої кампанії з агресії та дезінформації та йти шляхом дипломатії. Як неодноразово заявляли Велика Британія та наші партнери, будь-яке військове вторгнення Росії в Україну було б серйозною стратегічною помилкою з серйозними витратами», — сказала Трасс.

Вона додала, що Велика Британія підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів, включно з Кримом.

Ліз Трасс. Фото: Facebook/Foreign, Commonwealth & Development Office
Ліз Трасс. Фото: Facebook/Foreign, Commonwealth & Development Office

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив Reuters, що не варто зневажати інформацію від британського зовнішньополітичного відомства.

Як зазначив Подоляк, серед українців є сумніви щодо того, чи не був би Мураєв «занадто смішною постаттю», обраною Кремлем для того, щоб очолити Україну. Але водночас він нагадав, що Росія раніше вже підтримувала «другорядних персон» на керівних посадах в окупованому Криму та на непідконтрольній частині Донбасу.

Тому, наголосив він, «потрібно якомога серйозніше поставитися до цієї інформації».

У Міністерстві закордонних справ Росії закликали Велику Британію «припинити провокаційну діяльність».

«Розповсюджена МЗС Британії дезінформація — ще одне свідчення того, що саме країни НАТО на чолі з англосаксами займаються ескалацією напруженості навколо України. Закликаємо МЗС Британії припинити провокаційну діяльність, перестати поширювати нісенітницю та сконцентруватися на вивченні історії татаро-монгольського ярма», — йдеться у заяві російського МЗС.





Євгеній Мураєв стверджує, що заява британського МЗС не відповідає дійсності.

«Це якась нісенітниця. Мені  вже чотири роки заборонено в’їзд в Росію. Якби в мене були активи в Росії, вони були би замороженими, хоча в мене там ніколи не було нічого. Ви можете подивитися викладену мною програму — у нас з ними різне бачення розвитку країни. Україна має бути сильною і суверенною державною. Тому складно уявити, щоб я мав якусь комунікацію з росіянами», — сказав він «Українській правді».

Він також назвав інформацію британців «непрофесіоналізмом» та заявив, що сподівається на вибачення.

Пізніше в коментарі виданню The Independent екснардеп додав, що позиватиметься до суду проти уряду Великої Британії — через «абсурдну, але дуже шкідливу фантазію», яка призвела до погроз на його адресу.

«Я прокинувся вранці та виявив, що тепер я нібито людина, яка очолила б український уряд після російського вторгнення. Це, звичайно, фантастика, але це небезпечно і викликає розбіжності, коли люди намагаються запобігти війні. Ці звинувачення призвели до сотень погроз у соціальних мережах стосовно мого життя та життя моєї родини», — заявив Мураєв.

Він також зажадав від британського уряду доказів його «змови з Кремлем».

Фото: Facebook/Євгеній Мураєв
Фото: Facebook/Євгеній Мураєв


Євгенію Мураєву 45 років, він родом зі Змієва. Керував Зміївською районною адміністрацією, обирався депутатом Харківської обласної ради, депутатом Верховної Ради двох скликань (у фракціях «Партії регіонів та «Опозиційного блоку», а також позафракційним).

Мураєв був головою політради партії «За життя» (нині — «Опозиційна платформа — За життя»), потім очолив партію «Наші». Обидві політсили підтримують зміцнення зв’язків з Росією.