Web Analytics
У Харкові пильніше слідкуватимуть за носінням масок у транспорті | MediaPort

У Харкові та районах області посилили контроль за дотриманням карантинних обмежень. Передусім — у транспорті та громадських місцях.

Обмеження посилили через збільшення захворюваності на COVID-19. Як розповіли у пресслужбі Харківської міськради, наразі встановлено помаранчевий рівень епіднебезпеки. У міському підземному і наземному громадському транспорті обов’язково треба носити маски. Пасажирів у наземному транспорті може бути не більше, ніж місць для сидіння.

Міськрада попросила правоохоронців допомогти зі стеженням за дотриманням правил.

«Національну поліцію і патрульну поліцію просять посилити контроль за дотриманням пасажирами протиепідемічних заходів силами правоохоронців. Водії наземного транспорту і персонал метрополітену за своїми посадовими обов’язками не можуть ефективно контролювати пасажирів, і такий контроль часто призводить до конфліктів», — пояснили у мерії.

Фото: metro.kharkov.ua
Фото: metro.kharkov.ua

Рейди проводяться, серед іншого, у метро: комунальники та поліцейські шукають порушників у вагонах і на території підземки. До прикладу, 6 жовтня працювали на станції «Проспект Гагаріна» Холодногірсько-заводської лінії, кажуть у пресслужбі КП «Харківський метрополітен».

Секретар міськради Ігор Терехов звернувся до містян із проханням носити маски та дотримуватися дистанції. Він попередив, що Харків може перейти в зону з більш серйозними карантинними обмеженнями.

«Однак всі ми розуміємо, що таке локдаун і якими можуть бути його наслідки. Щоб уникнути зупинки роботи громадського транспорту та закриття підприємств, я закликаю вас з усією відповідальністю поставитися до встановлених сьогодні в місті карантинних обмежень», — зазначив Терехов. 

У Харкові та області також запрацювали мобільні групи з представників поліції та Держпродспоживслужби, повідомив заступник голови обладміністрації Михайло Черняк. З 4 жовтня чергують 17 таких бригад.

«Уже понад 80 протоколів виписано щодо порушень карантинних обмежень. Ця робота буде тривати, буде підсилена. Ми бачимо, що люди часто-густо не дотримуються вимог карантинних обмежень: соціальної дистанції, проведення заходів, дотримання маскового режиму», — каже посадовець.

В обласному управлінні Держпродспоживслужби відзначили, що порушення виявляють у кав’ярнях, крамницях з продовольчими та непродовольчими товарами, перукарнях тощо.

«Здебільшого це відсутність маркування для дотримання дистанції, недотримання маскового режиму, непроведення температурного скринінгу працівникам, відсутність антисептиків для відвідувачів та інше», — перелічили в управлінні.

Минулої доби, 6 жовтня, в регіоні підтвердили 1168 випадків COVID-19, з них 787 — у Харкові. Значні показники також у Куп’янському та Ізюмському районах, звітують у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб. Одужали 400 людей, померли — 23.

Від початку епідемії зареєстрували вже 172,7 тис. випадків. Подолали недугу 151,8 тис. людей, померли — 4067.

Інфографіка: labcenter.kh.ua
Інфографіка: labcenter.kh.ua

За даними Міністерства охорони здоров’я, Харківщина — знову першеа серед областей України за кількістю нових випадків. За нею йдуть Львівська (1130), Одеська (1059), Дніпропетровська (1042) та Донецька (985).

Загалом в Україні зафіксували 15 125 нових випадків. Одужали 4380 хворих, померли — 314.

Від початку епідемії було вже майже 2,5 млн випадків. Одужали понад 2,2 млн люднй, померли — 57,8 тис.


Наразі пацієнтів з коронавірусом в Харківській області лікують у 18 медзакладах. У ХОДА стверджують, що є резерв ліжок.