Web Analytics
Справа Медведчука: нардеп заперечує провину і обіцяє не ховатися від слідства | MediaPort

Народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук 12 травня прийшов до Офісу генерального прокурора зі своїми адвокатами, щоб ознайомитися з підозрою. Нардепа звинувачують у державній зраді та спробі розграбування національних цінностей у Криму — видобутку корисних копалин на шельфі Чорного моря.

На брифінгу перед візитом до ОГП Віктор Медведчук заявив, що вважає дії правоохоронців політичним тиском.

«Це прямий тиск на мене як на голову політради «Опозиційної платформи — За життя». Політичні репресії проти опозиції були анонсовані владою ще у 2019 році, зараз вони реалізуються через правоохоронні органи та незаконне кримінальне переслідування», — сказав політик.

Свою провину він заперечує.

«Я готовий захищатися, оскільки не відчуваю ні в чому своєї провини», — заявив Медведчук.

Нардеп стверджує, серед іншого, що не чув про родовище «Глибоке» в окупованому Криму, де, за версією слідства, він незаконно видобував нафту і газ за сприяння російських органів влади.

Тверждення правоохоронців про те, що він передавав Росії відомості щодо ЗСУ, Медведчук назвав «абсурдом». Він підтвердив, що «багато розмовляв з різних питань» із заступником голови адміністрації президента Росії Дмитром Козаком, але оприлюднені СБУ записи не слухав, чи його голос записаний — сказати не може.

Віктор Медведчук також пообіцяв не переховуватися від слідства.

«Я не збираюся ховатися не від кого, зокрема від генерального прокурора, СБУ та решти правоохоронних органів», — заявив політик.




Пізніше, після відвідування ОГПУ, Медведчук розповів журналістам, що ознайомився з підозрою та вважає обвинувачення необґрунтованими.

«Викладені обвинувачення та інкримінування декількох статей Кримінального кодексу, зокрема тяжких, є необґрунтованими, бездоказовими і загалом їх можна назвати не інакше як політичними», — цитує депутата «Інтерфакс-Україна».

Адвокат Медведчука Богдан Коваль уточнив, що політика підозрюють за двома статтям Кримінальногокодексу — ст. 111 (державна зрада) і ст. 438 (порушення звичаїв війни).

«Це не про право, а про політику. Ознайомилися з підозрою, яку нам вручили. Причому нам вручили не повідомлення, як передбачає Кримінальний процесуальний кодекс, нам дали копію. Тому що слідство вважає, що нам повідомили ще вчора. Але відомостей про те, що ми ознайомилися зі змістом підозри, прокурор нам не надав», — розповів захисник.

За його словами, з матеріалами справи ще не ознайомилися, оскільки для цього потрібен час.

В Офісі генпрокурора наголошують, що дотримувалися КПК.

«Наголошуємо, що народному депутатові України повідомлено про підозру 11 травня 2021 року у порядку та спосіб, передбачений КПК України. У зв’язку з цим він набув статусу підозрюваного саме з цієї дати. Цього ж дня його було викликано для проведення слідчих та процесуальних дій саме у статусі підозрюваного. Після його прибуття до Офісу Генерального прокурора, на вимогу народного депутата та його захисників, їм було надано примірник врученого 11 травня 2021 року повідомлення про підозру для ознайомлення, з метою забезпечення права на захист», — йдеться у повідомленні ОГП.

Медвудчуку також вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.






11 травня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що народним депутатам від «ОПЗЖ» Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку оголошено підозру в державній зраді та спробі розграбування національних цінностей у Криму — видобутку корисних копалин на шельфі Чорного моря.