Web Analytics
В облраді запропонували передати Харкову власність «Металіста» | MediaPort

Керівництво Харківської облради хоче провести аудит майна футбольного клубу «Металіст». Також пропонують передати частину стадіону «Металіст», яка перебуває у власності громад області, у підпорядкування Харкова.

Таку пропозицію голова облради Артур Товмасян висловив під час сесії 11 березня.

Він нагадав, що до 2007 року стадіон «Металіст» перебував у власності міста, але напередодні Євро-2012 перейшов до спільної власності територіальних громад області, а у 2013 році — до нового власника клубу, бізнесмена Сергія Курченка. Після від’їзду Курченка до Росії після Революції Гідності — знову повернувся до власності громад області.

У лютому 2021-го секретар Харківської міськради Ігор Терехов висловив бажання відродити футбольний клуб «Металіст» разом з його колишнім інвестором Олександром Ярославським. На думку Товмасяна, депутати облради, як представники мешканців області, також мають «зробити певні кроки».

«Мої пропозиції: перше — ми маємо провести аудит всієї власності «Металіста», що знаходиться у підпорядкуванні області. Друге — після проведення аудиту ми маємо все це майно передати місту Харкову, оскільки саме його нинішнє керівництво в особі Ігоря Терехова взяло на себе зобов’язання разом з Олександром Ярославським відродити гордість міста та області — футбольній клуб «Металіст»», —  зазначив голова обласної ради.

Він додав, що вважає це правильним кроком, оскільки відродження «Металісту» сприятиме розвитку Харкова й області.

«Харків вартий великого футболу, тож зробимо для цього все, що від нас залежить!» — звернувся до депутатів Артур Товмасян.

Артур Товмасян. Фото: oblrada.kharkov.ua
Артур Товмасян. Фото: oblrada.kharkov.ua

Його заступники Андрій Малиш («Опозиційна платформа — За життя») й Альберт Кононенко («Блок Кернеса — Успішний Харків») також підтримали цю ідею.

Андрій Малиш зазначив, що питання щодо клубу «Металіст» є «дуже тяжким і болючим для кожного харків’янина».

«Передача майна місту — я вважаю, що це потрібно зробити якнайшвидше і не ставати осторонь цього питання, це стосується всіх депутатів, які є представниками громад», — заявив обранець.

Альберт Кононенко додав, що ініціативу щодо передачі майна також підтримують його соратники з «Блоку Кернеса».

«Харків свого часу у непростій боротьбі виборов право приймати Євро-2012 і довів, що співпраця міста та великого бізнесу може робити дива… «Металіст» у свої золоті часи входив до трійки кращих команд нашої країни, але потім раптом зник, на жаль, з радарів великого футболу. Тепер ми маємо шанс повернути «Металіст» не тільки у серця вболівальників — він ніколи звідти не зникав, — але й на перші щаблі турнірних таблиць», — сказав депутат.

На його переконання, треба дозволити місту відродити матеріальну базу клубу.

«Ми проведемо повний аудит майна, яке було повернуто від громадянина Курченка до обласної власності, та передамо його міській владі», — зазначив Кононенко, додавши, що це буде внеском обласної громади у відновлення клубу

Питання щодо стадіону» обговорювали у розділі «Різне» наприкінці сесії, тож на голосування його не виносили.

Виступ Артура Товмасяна — з 3:07:40.




Секретар Харківської міськради Ігор Терехов раніше заявляв, щодо відроджений «Металіст» зможе поборотися за чемпіонство.

«Стадіон є, тренувальна база є, інфраструктурно Харків абсолютно підготовлений до «великого футболу». Упевнений, що незабаром спільними зусиллями міста, уболівальників і Олександра Ярославського ми зможемо вивести новий-старий «Металіст» не тільки у вищу лігу, але і поборотися за чемпіонство. І найголовніше — повернемо улюблене всіма харків’янами назву футбольного клубу «Металіст», — казав Терехов.

Стадіон «Металіст». Фото: kharkivoda.gov.ua
Стадіон «Металіст». Фото: kharkivoda.gov.ua

Бізнесмен Олександр Ярославський наприкінці 2012 року продав ФК «Металіст» власнику групи компаній «СЄПЕК» Сергію Курченку, близькому до експрезидента Віктора Януковича. Пізніше Ярославський казав, що продати клуб його змусили, і казав, що планує згодом повернути його.

Стадіон «Металіст» за рішенням суду повернули у комунальну власність у 2014 році.

У жовтні 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявляв про повернення державі  майнових прав ФК «Металіст» за процедурою спецконфіскації.

У квітні 2018 року Кабінет міністрів розпорядився передати майнові комплекси, конфісковані у ПАТ «Футбольний клуб «Металіст», ТОВ «Металіст Холдинг» і «Металіст арена», до сфери управління Харківської обладміністрації. Тим не менш, протягом тривалого часу розпорядження не виконувалося. Як повідомляли у ХОДА у 2019 році, конфіскованими приміщеннями продовжували користуватися «треті особи», отримуючи дохід. В обласному управлінні юстиції повідомили ОДА про існування судової постанови щодо призупинення будь-яких дій щодо арештованого майна.

У 2020-му голова ХОДА Олексій Кучер підписав розпорядження про створення державного підприємства «Харків-Арена», яке мало опікуватися конфіскованим у Курченка майном, зокрема  тренувальною базою «Металіста» в селищі Високий.