В Україні розпочалася третя хвиля COVID, локдаун не виключений — Шмигаль
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль констатував, що в Україні розпочалася третя хвиля пандемії COVID-19. Каже, що не хотів би запроваджувати жорсткий карантин, але не виключає, що за певних умов — доведеться.
Про ситуацію з поширенням COVID-19 Денис Шмигаль розповів на пресконференції 4 березня.
«Ми кожного дня бачимо зростання кількості захворілих. На жаль, треба констатувати, що розпочалася третя хвиля епідемії в Україні. Це статистика, яку ми бачимо, її неможливо приховати або інтерпретувати по-іншому», — заявив прем’єр.
Він нагадав, що в Україні знову діє модель адаптивного карантину. Три регіони наразі в червоній зоні, до них можуть приєднатися ще декілька — зокрема Вінницька, Закарпатська і Тернопільська області.
«Звичайно, коли більша частина областей буде в червоній зоні, скоріш за все доведеться повертатись то тієї моделі локдауну, який Україна вже проходила. Дуже не хотілося б цього робити, щиро кажу, тому тут треба ще раз звернутися до свідомості громадян: коронавірус нікуди не подівся, він є у всьому світі. Початок вакцинації — це лише початок, вона триватиме не менше двох років. Протягом цього часу актуальними залишаються масковий режим, дезінфекція, дотримання дистанції», — зазначив Шмигаль.
Очільник уряду закликав «не тішитися ілюзіями». Він не виключає, що може бути ще й четверта, п’ята хвилі тощо.
«Чи буде локдаун — повторюся, мені б не хотілося. Суспільство вже виснажене. Окремі галузі та сфери бізнесу виснажені від обмежень, уряди всіх країн і чиновники також виснажені від необхідності накладати жорсткі обмеження, які викликають певний спротив», — каже Шмигаль.
«Ми намагатимемося максимально керувати адаптивним карантином. Але якщо ми будемо бачити, що медична система перевантажена, коли понад 65% ліжок зайняті, у нас не буде виходу, ми будемо діяти так, як і решта європейських країн», — додав він.
Про можливе запровадження жорстких обмежень прем’єр пообіцяв попередити заздалегідь.
За даними Дениса Шмигаля, на щеплення вже зареєструвались понад 100 тисяч українців різного віку.
«Цього року і наступного ми плануємо вакцинувати від 20 до 22 млн українців. Цього року планується вакцинувати майже 10 млн людей», — уточнив прем’єр.
План вакцинації можуть дещо скоригувати, аби не викидати невикористані дози. Для цього на щеплення запрошуватимуть людей з тих категорій, які мали вакцинувати під час наступних етапів.
«Ще не завершивши перший етап, ми розпочинаємо другий, куди входять як раз освітяни, медики — окрім тих, хто бореться з COVID, військові — окрім тих, хто перебуває в зоні проведення операції Об’єднаних сил… Бачимо, що охочі на другому етапі закінчилися — запрошуємо з третього», — пояснив прем’єр.
На його думку, серед пріоритетних груп також мають бути журналісти та священники.
Вакцинація добровільна, жодних обмежень або примусів немає, додав керівник уряду.
«Звичайно, людина має вакцинуватися добровільно, це має бути власне бажання. На сьогодні соціологічні дослідження демонструють, що 43% готові вакцинуватися, решта населення потребує додаткової комунікації, обґрунтувань, чому це важливо. Глобальний імунітет формується при 70% людей, які мають або набутий (після хвороби — ред.) імунітет, або придбаний завдяки вакцинації. Тому це наша максимальна мета — 70% вакцинації», — підсумував Шмигаль.
Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, минулої доби, 3 березня, в Україні зафіксували 10 057 випадків COVID-19. Найбільше — у Києві (868), Житомирській (888), Вінницькій (827), Івано-Франківській (776), Закарпатській (679) та Чернівецькій (626) областях. Одужали 4837 людей, померли — 194.
Від початку епідемії підтвердили 1 374 762 випадки. Подолали недугу 1 186 873, померли — 26 591.
На Харківщині за добу зафіксували 443 нові випадки, з них у Харкові — 304, зазначили у Харківському обласному лабораторному центрі.
Загалом в регіоні підтвердили вже 85 039 випадків. Одужали 77486 хворих, померли — 1619.
Три області — Житомирська, Івано-Франківська та Чернівецька — станом на 4 березня перебувають у червоній карантинній зоні через збільшення захворюваності на COVID. Ще дев’ять регіонів — у помаранчевій.