Степанов пояснив, як зловживання антибіотиками заважає лікуванню COVID
У Міністерстві охорони здоров’я відзначили, що вірус, який спричиняє COVID-19, стає агресивнішим, а кількість тяжких випадків збільшується. МОЗ застерігає від самолікування.
Як розповів сьогодні на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов, наразі в Україні збільшується навантаження на медичну систему, зростає кількість госпіталізованих через COVID — з підтвердженою хворобою або з підозрою. Наразі їх вже 28,5 тисяч.
«Зараз набагато агресивнішим став цей вірус. Кількість важких хворих збільшується. Це відбувається у всій країні», — зазначив очільник МОЗ.
За словами Степанова, у багатьох випадках захворілі протягом 5-7 днів не звертаються до сімейного лікаря і лікуються самостійно, вживають антибіотики або інші препарати.
«Я прошу вас, шановні українці, припиніть самолікування! Щоб надавати кваліфіковану медичну допомогу, від якої вам стане легше, від якої ви одужаєте, треба, щоб це робив виключно лікар, який має відповідні знання та протоколи лікування», — сказав міністр.
Степанов пояснив, що кваліфікований фахівець знає, в якому стані перебуває пацієнт і яких препаратів потребує саме в цей момент.
«Що ж відбувається, коли ви починаєте лікуватися самостійно чи вживати по два-три види антибіотиків, купуючи самостійно в аптеці? По-перше, ви витрачаєте кошти. По-друге, ви робите собі шкоду, в повному сенсі цього слова. Чому? Тому що, якщо у вас буде стан, коли дійсно знадобляться антибіотики, вони просто не матимуть потрібного ефекту», — розповів пояснив Степанов.
Він додав, що лікування вдома можливе лише за умови легкого перебігу хвороби. Водночас воно має відбуватися виключно за показаннями та під контролем лікаря, відповідно до протоколу.
За даними Міністерства охорони здоров’я, минулої доби, 10 листопада, в Україні зафіксували 10 611 нових випадків зараження коронавірусом. Одужали 6 802 пацієнти, померли — 191.
Від початку епідемії вже зареєстрували 489 808 випадків. Одужали 221 459 людей, померли — 8 947.
За інформацією Харківського обласного лабораторного центру, за добу діагноз COVID-19 підтвердили у 483 мешканців регіону. Найбільше нових випадків — у Харкові (332).
Коронавірус виявили у 30 мешканців Балаклійського району, по 15 випадків у Чугуївському, Харківському та місті Люботин, 14 — у Лозівському, 10 — у Куп’янському, по дев’ять — у Краснокутському та Зміївському, сім — у Барвінківському, шість — в Ізюмському, по п’ять — у Богодухівському, Дергачівському та Великобурлуцькому, три — у Вовчанському, по одному — у Дворічанському, Золочівському та Первомайському районах.
Усього в області зареєстрували вже 44 948 випадків. Одужали 11 603 хворих, померли — 612.
9 листопада набуло чинності оновлене карантинне зонування, запроваджене через поширення коронавірусної інфекції. На Харківщині до червоної зони увійшли чотири міста і вісім рійонів.
-
Теги:
- коронавірус,
- ліки,
- Максим Степанов,
- МОЗ