В Україні продовжили карантин до кінця року: змінені критерії епідемічних зон
Карантин в Україні, вперше запроваджений у березні, триватиме до кінця 2020 року. Критерії визначення епідемічних зон змінили.
Відповідне рішення 13 жовтня ухвалив Кабінет міністрів України.
«Уряд сьогодні продовжить дію адаптивного карантину до кінця цього року. Це потрібний крок, щоб гарантувати більш безпечне середовище для українців. І поки що це найбільш дієвий механізм від поширення коронавірусу не лише в Україні, але в цілому світі», — сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За його словами, в Україні захворіли на COVID-19 понад 5 тисяч вчителів і працівників шкіл. «Колосальний відсоток», — сказав прем’єр.
Кабінет міністрів України підтримав рішення державної комісії про встановлення канікул у школах з 15 по 30 жовтня, «після закінчення яких можливе переведення на дистанційну форму навчання».
«Закладам профтехосвіти, передвищої та вищої освіти рекомендуємо перейти на дистанційне навчання з 15 жовтня до 15 листопада», — повідомив Шмигаль.
Кабмін вніс зміни до постанови про карантинні заходи. Як повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, вносяться наступні зміни:
- Вдвічі підвищується цільовий показник охоплення тестуванням з 24 до 48 на 100 тисяч населення протягом останніх семи днів.
- При визначенні рівня епідемічної небезпеки не враховуватиметься кількість дитячих інфекційних ліжок (з урахуванням дитячих ліжок на Харківщині заповненість COVID-ліжок на 11 жовтня складала 72%, фактично ж ліжка в дорослих закладах Харківщини заповнені повністю, заявляв голова ОДА 9 жовтня — ред.)
- Для встановлення червоної зони встановлюється показник захворюваності на рівні більш як 320 на 100 тисяч населення протягом 14 днів («На сьогодні цей показник був динамічний, він визначився як такий, що в п’ять разів перевищує відповідний середній показник по країні», — сказав Степанов).
- Ресторани та інші заклади громадського харчування не можуть працювати після 22:00 і до 7:00 (окрім як на винос) — в тому числі на територіях зеленого рівня.
- На територіях зеленого рівня епіднебезпеки забороняється проведення масових культурних, спортивних, соціально-релігійних та інших заходів за участі більш як 50 осіб за умов дотримання соціальної дистанції 1,5 метри та маскового режиму. За тих же умов на територіях жовтого рівня — не більше 30 людей, помаранчевого — не більше 20.
- У регіонах будь-якого рівня епіднебезпеки дозволяється проведення спортивних заходів, але без глядачів, окрім міжнародних змагань за окремим погодженням з МОЗ.
Держспоживслужбі та Національній поліції доручено посилити контроль, місцевій владі — організувати додатковий транспорт для запобігання скупчень.
Постанова має бути допрацьована протягом одного дня.