Web Analytics
Харків не потрапив до червоної зони з COVID-19 — рішення державної комісії | MediaPort

Місто Харків продовжує перебувати у зеленій зоні за епідпоказниками коронавірусної інфекції.

Зміни торкнулися міст Луцьк та Тернопіль, повідомив глава МОЗ Максим Степанов за результатами засідання державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 7 серпня.

За його словами, з 8 серпня Луцьк переходить з червоної до помаранчевої зони, Тернопіль — з червоної до жовтої.

Степанов також повідомив, що уряду запропонують розширити перелік критеріїв, за якими визначається епідситуація в регіонах. Пропонується: 

  • Додати критерій щодо кількості активних хворих за останні 7 днів. 
  • Змінити критерій щодо кількості тестувань — збільшити з 24 на 100 тисяч населення до 32 на 100 тисяч населення. 
     

Чергове засідання державної комісії планується 11 серпня. 

«Комісія вирішила, що відразу після прийняття цього рішення, після того, як воно вступить в дію, згідно рішення комісії, ми проведемо ще одне засідання у вівторок зранку. Поки на цьому засіданні було прийняте рішення, це дозволяють епідемічні показники: місто Луцьк з червоної зони перевести у помаранчеву, переведення відбудеться з 8 серпня. Окрім того, місто Тернопіль, теж дозволяють епідемічні показники, перевести з червоної зони до жовтого рівня. Це переведення відбудеться із завтрашнього дня, 8 серпня», — сказав Степанов. 

Віднесення Харкова до червоної зони на мапі Центру громадського здоров’я МОЗ України сьогодні вдень Степанов назвав технічною помилкою і перепросив за це. 

«Там була суто технічна помилка одного з працівників, який, роблячи ті чи інші моделювання, зробив цю помилку, і ця інформація з’явилася спочатку на ресурсах ЦГЗ, а потім журналістами вже була розповсюджена, що це нібито офіційна інформація від Міністерства охорони здоров’я. Зі свого боку хочу вибачитися за технічну помилку, яку допустив один з працівників ЦГЗ, з іншого боку ще раз наголошую, що тільки офіційна інформація, яка виходить від МОЗ, є тією інформацією, яка відповідає дійсності і на яку можна орієнтуватися», — додав він. 

Мапа ЦГЗ МОЗ: регіони за рівнями епіднебезпеки


Вдень 7 серпня інтерактивна мапа України, яку веде Центр громадського здоров’я МОЗ України, двічі оновилася. Спочатку місто Харків потрапило до червоної зони, пізніше — повернулося до зеленої. 

На публікації в ЗМІ щодо внесення Харкова до червоної зони встиг відреагувати мер міста Геннадій Кернес. В заяві на сайті Харківської міської ради йдеться, що у Харкові не зупинятимуть метро і наземний транспорт, як того передбачають вимоги адаптивного карантину для районів червоної зони. 

«Жодних обмежень щодо транспорту в Харкові вводитися не буде. І це не моє передвиборче гасло, а нормальне ставлення до харків’ян і забезпечення їхнього комфортного життя у місті», — сказав Кернес.


Останні чотири дні на Харківщині реєструється понад 140 випадків COVID-19 щодоби.

За словами голови Харківської ОДА Олексія Кучера, в регіоні почали робити більше тестів.

«Ситуація залишається напруженою. Необхідно пояснити, чому ми кожного дня маємо по 140-150 захворілих. Зараз ми робимо вдвічі-втричі більше тестів, ніж раніше. За вчора було протестовано майже 2 тисячі людей, тоді як кілька тижнів тому ми робили по 400 тестів. Зараз наші лабораторії увімкнули всі потужності, щоб на ранньому етапі виявляти захворілих. У нас була висока смертність через те, що ми виявляли хворобу на пізньому етапі. Люди звертались пізніше, епідрозслідування проводили повільніше», — сказав Кучер.

Він також закликав жителів регіону дотримуватися карантинних заходів.


Які обмеження вводяться для регіонів за рівнями небезпеки