Рекорд захворюваності на СOVID в Україні: Зеленський чекає рішень уряду
За минулу добу в Україні зафіксували найбільшу з початку карантину кількість хворих на коронавірус — 753 інфікованих. МОЗ нагадує українцям, що карантин не скасований. Президент чекає рішень Кабінету міністрів.
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 13 червня в Україні підтверджено 30 506 випадків COVID-19, з них 13 976 одужали, 880 померли.
«Протягом останньої доби лабораторно підтверджено 753 випадки», — повідомив Центр.
За інформацією міністра охорони здоров’я Максима Степанова, найбільша кількість підтверджених випадків за добу — у Львівській, Закарпатській областях і м. Київ.
«Пом’якшення не означає повного скасування карантину. Я прошу вас, шановні українці, дотримуватися тих рекомендацій, які дає МОЗ України, дотримуватися соціальної дистанції, користуватися масками, антисептикам. Це все заради вашого здоров’я, це все заради вашого життя. Ви бачите статистику останніх трьох днів. Кожного дня ми встановлюємо антирекорди. Все це впливає на погіршення цієї ситуації. Це дуже важка і дуже страшна хвороба. Не треба відноситися до неї легковажно», — сказав Степанов.
За його словами, на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянуть ситуацію у кожному регіоні.
«Для того, щоб подивитися, що у нас відбувається в кожному регіоні, щоб регіональні комісії ТЕБ і НС, в яких погіршилась епідеміологічна ситуація, збільшується кількість хворих, щоб вони провели відповідні заходи, які цього потребують», — зазначив міністр.
Степанов повідомив, що на засіданні уряду 12 червня внесли зміни до постанови про карантин.
Так, з 15 червня не відновлять роботу кінотеатри, скасовується пробне зовнішнє незалежне оцінювання, вводяться нові вимоги до людей, що перетинають кордон.
«Також вчорашнє рішення уряду передбачає, що іноземці та особи без громадянства не можуть перетинати державний кордон без наявного поліса страхування витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19… Встановлення вимоги обов’язкової обсервації лише для осіб, що перетинають кордон та прибувають з країн або є громадянами країн із значним поширенням COVID-19 (більше ніж 40 осіб на 100 тис. населення — ред.)», — сказав Степанов.
Як зазначає МОЗ, постанова також передбачає:
- Скасування вимоги обов’язкової обсервації для осіб, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, після відновлення пропуску осіб через КПВВ;
- Обов’язкову наявність у контрольних пунктах місць або приміщень для проведення медичного огляду;
- Додаткову підставу для відмови в пропуску осіб під час виїзду з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, а саме те, що у період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України, особа не надала згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома» Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до виїзду з тимчасово окупованих територій через контрольний пункт.
12 червня дружина президента України Олена Зеленська повідомила, що захворіла на СOVID.
Глава держави Володимир Зеленський перейшов на особливий режим роботи, повідомили в Офісі президента:
«Президент України щодня проходить тестування методами ІФА та ПЛР, а також медогляди. Він обмежує коло фізичного спілкування, переводить наради в онлайн-режим. Очні зустрічі, які передбачають особисте спілкування з Главою держави, на найближчі дні виключаються. Так само виключається участь у масових заходах, скасовуються робочі поїздки за межі столиці України. Коло осіб, з якими Президент спілкується особисто, звужується до охорони та найближчих помічників. Винятки з цього протоколу можливі лише в разі виникнення надзвичайної ситуації, яка потребуватиме негайного реагування з боку Глави держави відповідно до його конституційних повноважень».
Сьогодні Зеленський провів нараду за участі Кабінету міністрів та правоохоронних відомств. Президент, як зазначає пресслужба, висловив стурбованість кількістю тих, хто захворів.
«Уже третю добу в нас значно вища кількість лабораторно підтверджених випадків зараження. Я просив визначити причину й очікую від вас прогнозів та рішень», — сказав Зеленський.
Степанов повідомив, що занепокоєння викликає підвищена кількість госпіталізованих з ознаками коронавірусної інфекції, число пневмоній та збільшення виявлених випадків зараження.
«Причини для паніки немає, але є «дзвіночки», які вимагають реакції», — сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль і запропонував визначитися з моделлю посилення контролю заходів адаптивного карантину.
Шмигаль висловив думку, що міжнародний досвід демонструє дієвість адміністративної відповідальності.
«Треба ретельно перевіряти магазини, ринки, громадський транспорт — місця, де можуть бути скупчення людей. Відповідальність за ці скупчення — на закладах та платформах, які мають забезпечити безпеку, прописану Кабінетом Міністрів», — сказав Зеленський.
Як повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, на засіданні державної комісії ТЕБ і НС розглядали питання покращення контролю за санітарними вимогами підприємствами, покращення якості дотримання протиепідемічних норм у залізничному приміському транспорті, приміському і міжобласному автомобільному транспорті та питання зміни графіку роботи підприємств.
«Сьогодні було доручено контролюючим органам значно посилити контроль за дотриманням суб’єктами господарювання протиепідемічних норм, які прописані постановами головного санітарного лікаря до різних сфер господарської діяльності, яким дозволено працювати в умовах карантину.
Також окремо було розглянуто питання щодо покращення якості і дотримання протиепідемічних норм при перевезенні приміським залізничним транспортом, а також автомобільним транспортом, приміським, міжобласного сполучення для того, щоб збільшити кількість рухомого складу, який дозволить дотриматися людям протиепідемічних норм.
Окремо було розглянуто питання щодо зміни графіку роботи підприємств, державних установ, закладів для того, щоб розвести в час пік і зменшити навантаження на міський і міжміський транспорт, можливе скупчення людей в транспорті, який перевозить їх до місця їх роботи», — сказав Ляшко.
За словами головного санлікаря, питання одномоментного повернення до більш жорстких заходів не розглядається, оскільки на території України діє адаптивний карантин.
За добу на Харківщині зафіксували найбільше хворих з початку пандемії — за даними лабцентру, 54 людини.