Web Analytics
Реєстрація Клюєва і Шарія: Аваков написав листа до ЦВК | MediaPort

За рішенням суду ЦВК зареєструвала кандидатами у депутати екс-голову Адміністрації президента Андрія Клюєва і блогера Анатолія Шарія. У МВС повідомили, що є підстави для скасування реєстрації Клюєва.

Ситуацію щодо реєстрації Андрія Клюєва, який очолював Адміністрацію президента за часів Віктора Януковича, прокоментував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook.

Аваков повідомив, що направив до Центральної виборчої комісії лист щодо Клюєва і додав фотокопію документа.

«Сподіваюся, що він послужить підставою для прийняття ЦВК рішення про зняття з участі у виборах Андрія Клюєва», — зазначив міністр.

У листі зазначається: «МВС достовірно відомо, що зазначений громадянин (Андрій Клюєв — ред.) покинув територію України у 2014 році разом з Януковичем В.Ф. та не проживав на території України останні п’ять років».

Ця інформація, йдеться у листі, підтверджується  матеріалами кримінальних проваджень, які розслідує поліція.

Також, за даними інформаційно-телекомунікаційної системи «Аркан», Клюєв не перетинав кордон України упродовж останніх п’яти років.

«У разі, якщо б зазначений громадянин перетинав державний кордон України, він був би затриманий правоохоронними органами, оскільки перебуває у розшуку як особа, яка ухиляється від слідства та суду», — зауважує Аваков.

МВС просить ЦВК взяти до уваги цю інформацію і переглянути рішення щодо реєстрації Андрії Клюєва кандидатом у народні депутати.



2 липня Центральна виборча комісія повідомила, що зареєструвала кандидатами у депутати Андрія Клюєва (від Ліберальної партії в окрузі №46) і Анатолія Шарія (за №1 у списку «Партії Шарія»). Раніше ЦВК відмовляла обом у реєстрації, проте її рішення оскаржили в суді.

У Центрвиборчкомі пояснили, що виконують рішення Верховного cуду і слідують його висновкам, «які унеможливлюють виконання судового рішення в інший спосіб, ніж прийняття рішення про реєстрацію».

За словами секретаря комісії Наталії Бернацької, ЦВК відмовила у реєстрації обох претендентів через те, що вони не підтвердили своє проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів. Проте Верховний cуд вирішив, що ЦВК повинна обґрунтовувати свою позицію щодо відмови лише на підставі офіційних документів.

«Ми так і вчинили. Щодо пана Клюєва звернулися до відповідних державних органів, а до деяких і неодноразово, щоб підтвердити факт його проживання або не проживання на території України протягом останніх п’яти років. Дехто відповів, що не має такої інформації, дехто — що це взагалі не їх компетенція. Але Генеральна прокуратура надала нам обґрунтовану відповідь з приводу того, що в межах кримінального провадження, яке вона проводить, у слідчих є інформація, що пан Клюєв останні п’ять років перебуває поза межами України», — розповіла Бернацька.

«Щодо пана Шарія, то ЦВК навіть надавала у судових засіданнях протокол наради в ОБСЄ, де виступала його дружина та заявляла, що їх родина вже сім років не проживає на території України», — додала вона.

Шостий апеляційний адміністративний суд зобов’язав комісію зареєструвати обох претендентів, а Верховний Суд — розглянути ці питання повторно. Але, зазначила секретар Центрвиборчкому, в своїх рішеннях суд «повністю знищив всі ті докази, які використовувала ЦВК під час обґрунтування своїх постанов про відмову». «Лист Генпрокуратури, на думку суддів, — це не доказ. Протокол наради в ОБСЄ — теж», — сказала Наталія Бернацька.

«У ЦВК немає жодного іншого виходу, діючи в межах чинного законодавства і з тими судовими рішеннями, які є, ніж реєструвати зазначених кандидатів», — підсумувала вона.



У прес-службі Верховного суду уточнювали: ВСУ скасував рішення суду першої інстанції в частині зобов’язання ЦВК зареєструвати кандидатом у народні депутати Андрія Клюєва, натомість зобов’язав комісію повторно розглянути документи щодо його реєстрації.

«Суд зазначив, що проживанням особи в Україні протягом останніх п’яти років вважається перебування громадянина на її території в межах державного кордону України більшість днів кожного із п’яти річних періодів, тож висновки ЦВК про невідповідність кандидата в народні депутати Клюєва А.П. вимогам ст. 9 Закону № 4061-VI «Про вибори народних депутатів України» зроблені без дослідження даних Державної прикордонної служби України з цього питання», — йдеться в повідомленні ВСУ.

У суді вважають, що ЦВК не здійснила вичерпних дій, аби встановити місцензнаходження.

«Належним способом захисту порушених прав позивача є зобов’язання ЦВК повторно розглянути документи, подані Ліберальною партією України», — коментують у Верховному суді ситуацію щодо Андрія Клюєва.



Увечері 2 липня на майдані Незалежності в Києві провели акцію протесту проти реєстрації Клюєва і Шарія. За інформацією «Бі-бі-сі», там зібралися кілька сотень людей. Вони принесли плакати з написами «Судді сидітимуть», «Сепарам не місце в Раді» і «Терпіти більше не можна».

Прихильники Анатолія Шарія також влаштували акцію поблизу. Близько 70 людей з червоними кульками скандували «Шарій». Мітинг був нетривалим, передає LB.ua.

Організатори анонсували 4 липня ще одну акцію — біля будівлі Конституційного суду

«Давайте прийдемо всі разом під Конституційний суд о 10.00 у четвер, 4 липня, і висловимо свою позицію, що ми проти повернення «регіоналів» у владу», — оголосили зі сцени.

Фото: lb.ua
Фото: lb.ua

Начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк розповів: якщо колишній голова АП повернеться до України, його мають затримати, оскільки він перебуває у розшуку.

«Є ухвала про затримання та доставку до суду. Звичайно, що вона має реалізовуватись», — сказав  Горбатюк в ефірі програми «Нині вже» на «Громадському».

Члени Центрвиборчкому заявили, що готові переглянути своє рішення.

«Я відповідально заявляю: якщо будь-який з державних органів найближчим часом надасть ЦВК хоч один доказ проживання цих осіб протягом останніх 5 років за межами України, я особисто внесу постанову про скасування їхньої реєстрації», — написала на своїй сторінці у Facebook Наталія Бернацька.

Ще один представник комісії Ірина Єфремова заявила, що ЦВК має ще раз витребувати документи, що підтверджують відсутність Клюєва і Шарія.

«Вважаю справою честі ЦВК витребувати ще раз документи, що підтверджують відсутність цих громадян на території України протягом п’яти років, і зняти з реєстрації панів Клюєва та Шарія! Завтра підніму це питання в ЦВК і думаю, що колеги підтримають! Прошу всі відповідні органи, не чекаючи запитів ЦВК, надати наявну інформацію!» — написала Єфремова на своїй сторінці у Facebook.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій назвав реєстрацію Шарія і Клюєва «неприйнятною», «реваншем» і «грубим порушенням закону і справедливості».

Він пообіцяв, що вимагатиме від правоохоронців невідкладно надати відомості щодо Клюєва і Шарія.

«Звертаюся із запитом до Генеральної прокуратури, Служби безпеки, Державної прикордонної служби з вимогою негайно надати відомості про перебування цих осіб на території України, щоб отримати фактичні докази. Це дасть підстави для ЦВК скасувати рішення про їх реєстрацію», — заявив Парубій.

Колишнього очільника Адміністрації президента Андрія Клюєва підозрюють в організації розгону студентів на Майдані 30 листопада 2013 року, а також у заволодінні державним майном шляхом зловживання службовим становищем.

Блогер Анатолій Шарій відомий своїми проросійськими висловлюваннями та критикою української влади. Як пише LB.ua, Шарій виїхав з України після стрілянини в київському ресторані MacDonalds у травні 2011 року, де він застосував вогнепальну зброю під час конфлікту з іншим відвідувачем. Блогера звинуватили в грубому порушенні громадського порядку.

Позачергові вибори народних депутатів України призначені на 21 липня.

Читайте MediaPort у Telegram