У Харкові та інших містах проходять обшуки ДБР за фактом закупівлі неякісних бронежилетів
ДБР заявило про викриття корупційної схеми під час закупівлі бронежилетів та іншого майна для української армії. Слідчі дії проходять у Хмельницькому, Києві, Одесі та Харкові. Підозрюваних немає.
40 обшуків проходять за місцем мешкання та роботи службових осіб Міністерства оборони України, представників комерційних структур та дотичних до оборудок громадян, повідомив сьогодні на брифінгу директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.
За його словами, оперативна робота триває близько року, кримінальне провадження розслідується два місяці.
«Обшуки відбуваються в межах досудового розслідування кримінального провадження за фактами закупівлі за бюджетні кошти речового майна за завищеними цінами. Речове майно закуплялося для Збройних сил України. За попередньою інформацією, сума збитків, яка завдана державі, на даний час близько 100 млн гривень. Але головне — це могло поставити під загрозу життя наших військовослужбовців. Для прикладу, і це лише деякі приклади і на даний час збираються докази на підтвердження цих фактів: перше — закуплено 20 тисяч бронежилетів, за попередньою інформацією, три з п’яти бронежилетів прострілюються. Друге — закуплено 100 тисяч комплектів військової форми за завищеними цінами. Знову ж таки для прикладу: лише вартість одного елементу одягу в загальному завищена на суму близько 10 млн грн. Третє — було закуплено намети (як зазначають у прес-службі ДБР, 300 штук — ред.), які непридатні для використання», — сказав Труба.
За версією ДБР, до злочинної групи могли входити один з керівників Міноборони, керівництво департаментів та управлінь Міноборони, які діяли з представниками приватних підприємств та дослідницьких закладів.
«Вони попередньо знали про те, що це речове майно не відповідає технічним вимогам, умовам, проте своїми вимогами допустили до постачання та прийняття непридатних для військовослужбовців речей», — сказав Труба.
Під час обшуків виявлено і вилучено 11 тисяч бронежилетів та документація, укладена для постачання бронежилетів та іншого майна, додав керівник ДБР.
«Кримінальне провадження розслідується два місяці… Слідчі дії тривають. На сьогодні підозри нікому не оголошено. Наше завдання — робити армію сильнішою. І викриття таких злочинів, як сьогодні, повинно бути завершено притягненням всіх винних до відповідальності», — сказав Труба.
За словами Руслана Марчука, директора Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, попереду ще низка експертиз.
«Ці бронежилети вилучені безпосердньо на військових складах у Хмельницькому, Києві, Одесі та місті Харкові. З ними будуть проводитися слідчі дії, експертизи», — сказав Марчук.
Про проведення обшуку у себе сьогодні повідомив колишній радник Петра Порошенка, кандидат в депутати від «Європейської Солідарності» Юрій Бірюков.
На питання про Бірюкова Труба відповів, що, за його інформацією, у цієї людини «не було вилучено жодних документів».
«До вчинення цього злочину може бути причетна група осіб, в яку входить службові особи Міністерства оборони, комерційних структур, а також особи, які дотичні були до закупівлі, які знали або приймали тим чи іншим чином участь у цих закупівлях. На цьому етапі всі особи, у яких проводяться обшуки, являються свідками, нікому підозри не оголошено», — сказав також Труба.
Він виключає наявність політичного підтексту у справі.
«Про яке політичне переслідування ми можемо говорити, якщо оперативно-розшукові заходи проводяться протягом року часу? І кримінальне провадження відкрито ще у квітні 2019 року? Це був той період часу, коли президентом України був Петро Олексійович Порошенко. Жодного політичного наміру у цьому кримінальному провадженні немає. Тим більше, ми говоримо не лише про шкоду державі, яка була завдана, ми говоримо про можливу загрозу життя громадян України », — сказав директор ДБР.