Партії Порошенка і Зеленського доповнили передвиборчі списки
Партія «Європейська солідарність» оприлюднила прізвища ще 40 кандидатів на позачергови вибори до парламенту, «Слуга народу» — ще сотні.
Список з 50 кандидатів «Європейської солідарності» оприлюднила 13 червня прес-служба партії.
Раніше політична сила презентувала першу десятку кандидатів: це Петро Порошенко, Андрій Парубій, Ірина Геращенко, Михайло Забродський, Софія Федіна, Мустафа Джемілев, Яна Зінкевич, Ахтем Чийгоз, Олег Синютка, Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Серед наступних 40 кандидатів — народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» Ніна Южаніна, Ірина Луценко, Володимир Ар’єв, Руслан Князевич, Марія Іонова, Олександр Черненко, нардепи від «Народного фронту» Вікторія Сюмар, Тетяна Чорновол, Андрій Левус.
До списку також включили першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва, віце-прем’єрів Павла Розенка і В’ячеслава Кириленка, міністра у справах ветеранів Ірину Фріз, заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Наталію Бойко.
Також у числі кандидатів — голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, ведучий програми «Вата-шоу» на телеканалі «Прямий» Андрій Карпов, політолог Сергій Таран.
«Майже половина кандидатів не були у парламенті, понад 30% — жінки. Кожен третій кандидат потрапив до списку за результатами праймеріз, які проводилися ГО «Солідарна Справа Громад», — кажуть у прес-службі партії.
Наступні 100 прізвищ у своєму списку також оприлюднила партія «Слуга народу». Наразі в ньому — 201 кандидат.
Як зазначає LB.ua, з переліку виключили сімох людей. Це колишній депутат Одеської міськради Дмитро Співак, директор Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації Вадим Гутцайт, екс-заступник міністра оборони Юрій Гусєв, начальник відділу гендерної політики в Міністерстві соціальної політики Наталія Богданова, син голови Арцизької райради Юрія Карбаджака Роман Карбаджак, директор приватного підприємства «Плеймейт Україна» Ігор Чернюх, а також Ірина Панченко — юрист, дочка бізнесмена з Кіровоградської області Сергія Панченка.
«Цікаво, що всередину списку потрапили дві нові людини — на №40 опинився Вадим Струневич (засновник і власник кількох компаній, серед яких «НППІ Київпроект», фонд «Еверест», ТОВ «Авто-Чок» та інші), а на №78 — Ольга Кавун», — зазначає видання.
Усього до виборчого списку «Слуги народу» входить 201 кандидат. У першій десятці, яку представили раніше — Дмитро Разумков, Руслан Стефанчук, Ірина Венедіктова, Давид Арахамія, Галина Янченко, Михайло Федоров, Олександр Корнієнко, Анастасія Красносільська, Олександр Ткаченко, Жан Беленюк.
Перелік кандидатів також презентувала партія «Рух нових сил» екс-президента Грузії, колишнього голови Одеської обладміністрації Михайла Саакашвілі. До першої десятки увійшли двоє харків’ян — Дмитро Булах та Ігор Черняк. Загалом вона виглядає так:
- Михайло Саакашвілі — лідер партії;
- Давид Сакварелідзе — екс-заступник генерального прокурора України;
- Олесь Доній — громадський діяч;
- Наталія Жукова — гросмейстер;
- Володимир Лановий — екс-міністр економіки;
- Олена Терещенко — громадський діяч;
- Дмитро Булах — депутат Харківської облради;
- Анна Соломатіна — екс-керівник департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції;
- Олег Михайлик — журналіст, громадський діяч;
- Ігор Черняк — депутат Харківської міськради.
Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», загалом у списку понад 100 прізвищ. Затвердили його 10 червня під час з’їзду партії.
Відповідно до закону про вибори народних депутатів, до Верховної Ради може бути обраний громадянин України віком від 21 року, який проживає в Україні протягом останніх п’яти років. Саакашвілі останній рік провів поза межами держави — після того, як його ній президент Петро Порошенко позбавив його українського громадянства. Новий президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі громадянство, і 29 травня політик приїхав до України.
Саакашвілі вважає, що відповідає всім нормам законодавства, щоб бути народним депутатом.
«Є прецеденти в українському законодавстві, якщо людина відсутня з поважних причин. У моєму випадку президент України скасував указ свого попередника і визнав, що це (припинення громадянства — ред.) було незаконно. Якщо це було незаконно, то моя відсутність була поважною», — цитує політика «Інтерфакс-Україна».
Читайте також: Списки кандидатів: з ким йдуть на вибори Гройсман, Порошенко, Вакарчук та інші та Кернес увійшов до першої десятки списку «Опозиційного блоку»
Читайте MediaPort у Telegram