Web Analytics
Суд обрав запобіжний захід підозрюваному у нападі на оператора | MediaPort

Київський районний суд Харкова обрав запобіжний захід 26-річному мешканцю Харкова Сергію Козлюку, підозрюваному за трьома статтями Кримінального кодексу після побиття телеоператора харківської служби новин «Вісті» Вадима Макарюка. 

Як повідомляє кореспондент «МедіаПорта», слідчий суддя Світлана Муратова не задовольнила клопотання прокурора і застосувала до підозрюваного цілодобовий домашній арешт до 10 серпня з обов’язком носити електронний засіб контролю.

Суд прийшов до висновку «про відсутність правових підстав для задоволення клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у зв’язку з відсутністю у клопотанні належного обґрунтування сторони обвинувачення».

«Надані стороною обвинувачення… дані не свідчать про те, що застосування більш м’яких запобіжних заходів є недостатнім для запобігання ризиків, доведених у судовому засіданні. Виходячи з наведеного, з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього обов’язків, а також з урахуванням вказаних вище ризиків, доведених прокуратурою у суді, тяжкість покарання, що загрожує в разі визнання винуватим…, слідчий суддя вважає можливим застосувати більш м’який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, у вигляді цілодобового домашнього арешту», — сказала суддя. 

Прокурор Руслан Чуб після оголошення ухвали відмовився від коментарів. Речниця прокурора області Віта Дубовик сказала, що прокуратура не згодна з рішенням і оскаржуватиме його.

Апеляцію направить і сторона захисту, сказав захисник Євген Самойлов. Підозрюваний Сергій Козлюк сказав, що також позиватиметься до правоохоронних органів: 

«Апеляційну жалобу подаватимемо однозначно, тому що якого рішення може чекати ні в чому невинувата людина, яка не скоювала злочинів? Незважаючи на те, що ми живемо у такий час, коли реформується поліція, де кажуть все по-новому, ми бачимо, що все у системі лишилося так, як було. Тому ми однозначно подаватимемо апеляцію, однозначно я налаштований на те, щоб подавати позови, як вже казав мій захисник, щодо тих людей, які мене обмовили і це призвело до того, що я перебуваю тут». 

Окрім носіння електронного засобу контролю, за рішенням суду підозрюваному заборонено залишати місце мешкання без дозволу слідчих, прокурора, суду цілодобово в межах строку досудового розслідування (на 1 місяць 28 днів, до 10 серпня 2019 року). Козлюк також зобов’язаний прибувати за першим викликом до слідчого, який здійснює досудове слідство, прокурору або суду, не відлучатися з населеного пункту, де мешкає (м. Харків), без дозволу слідчого, прокурору або суду, повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну місця проживання, здати на зберігання закордонний паспорт або інші документи, які дають право на виїзд, утримуватися від будь-якого спілкування з Вадимом Макарюком.

Прокурор клопотав взяти Козлюка під варту без права внесення застави. 

Захист просив відмовити прокурору у повному обсязі. 

Сам підозрюваний визнав, що стріляв, але заявив, що стріляв зі стартового пістолету, який не наносить шкоди. Робив це, щоб привернути увагу правоохоронців, які, за його словами, бездіяли.

Коментар підозрюваного журналістам сьогодні вдень

Прокурор Руслан Чуб, оголошуючи клопотання, описав обставини нападу на Макарюка: 

«07.06.19 орієнтовно у 19 годині 40 хв, побачивши журналіста Макарюка В. М., Сергій К., з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, діючи умисно, за попередньою змовою та в групі з невстановленими а ході досудового розслідування особами, маючи умисел на здійснення впливу на вказаного журналіста, з метою перешкоджання виконання ним професійних обов’язків, почав висловлюватися на адресу журналіста Макарюка В. М. нецензурною лайкою, погрожуючи йому разом із іншими співучасниками насильством та закликаючи застосування відносно нього фізичного насильства, у зв’язку з чим журналіст Макарюк В.М. був вимушений припинити відеозйомку свого сюжету та залишити місце події. Незважаючи на це, Сергій К., діючи умисно, за попередньою змовою у групі з невстановленими в ході досудового розслідування особами, продовжуючи свої злочинні дії з перешкоджання законній професійній діяльності журналіста почав переслідувати Макарюка В. М., після чого, підбігши до пішохідного переходу, по якому втікав останній від групи осіб, які його переслідували, умисно, з заздалегідь пристосованого засобу для нанесення тілесних ушкоджень, а саме предмету, схожого на пістолет, здійснив постріл у журналіста Макарюка В.М., чим умисно здійснив вплив з перешкоджанням здійсненню журналістом своєї законної професійної діяльності». 

Всього Козлюку інкримінуються три статті — ч. 3 ст. 171 ККУ (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ч. 1 ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста), ч. 4. Ст. 296 (хуліганство). Відповідаючи на питання судді, прокурор сказав, що у підозрі не йдеться про завдання тілесних ушкоджень Макарюку, «враховуючи те, що не проведена судово-медична експертиза». Крім того, офіційно Макарюк ще не визнаний потерпілим.

Під час засідання захист заявив, що правоохоронні органи намагаються зробити із Козлюка винного, щоб відзвітувати перед журналістською спільнотою і громадськістю. 

«Слідчі вихвалялися, що треба відрапортувати до Генеральної прокуратури, МВС і швиденько знайти винну особу, яку знайшли. На погляд підозрюваного і погляд захисту, знайшли, щоб догодити громадськості, щоб відчитатися перед громадськістю, що ми знайшли, дійсно був постріл і дійсно ця особа робила постріл. Не розбираючись і приховуючи від громадськості те, що нема ніякого кульового поранення… Можливо, і побили журналіста, це незаконні дії, якщо так трапилося, але немає жодного доказу, що саме підозрюваний наносив удари. Чим наносив? Пістолетом? Так нема ж кульового поранення. До чого тоді така кваліфікація? До чого ви посилаєтеся у підозрі, що був пристрій і був умисел для того, щоб здійснити постріли…»,  — під час засідання заявив захисник Євген Самойлов. 

Докладніше читайте у текстовій трансляції «МедіаПорта».