Web Analytics
Коли вибори в Раду? Лідери фракцій вийшли з консультацій у Зеленського | MediaPort

Лідери парламентських фракцій і голова Верховної Ради України провели консультації з Президентом України Володимиром Зеленським. Парламентські вибори можуть відбутися 21 липня. До цього — пропонується змінити виборче законодавство. 

«Я думаю, що… зараз, за результатами розмови, він (Президент України — ред.) направить листа голові парламенту про проведення позачергового засідання Верховної Ради, для зміни виборчого законодавства. Орієнтовно вибори — на 21 липня. Указ може з’явитися завтра. Вибори — 21 липня. Я вважаю, нема чого тягнути, вибори треба проводити, але важливо змінити виборчу систему», — сказав після консультацій у Президента України лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Лідер фракціїї БПП «Солідарність» Артур Герасимов сказав, що є два аспекти дострокових виборів: політичний і юридичний. Щодо останнього — у фракції вбачають порушення Конституції.

«Я хотів би підтвердити, що БПП «Солідарність» готова до дострокових парламентських виборів і обов’язково буде брати в них участь. В тому, що стосується юридичного аспекту, так, є порушення Конституції. І я хотів би нагадати, що в 2014 році Президент України Петро Порошенко, не дивлячись на активну фазу військових дій, активну фазу війни, зробив все у чіткій відповідності до Конституції», — сказав Герасимов.

Народна депутатка Ірина Геращенко назвала можливу дату виборів 28 липня

Те, що рішення Президента України суперечить Конституції, зазначають і у «Народному фронті».

«Я зауважу, що вчора він приймав присягу як гарант Конституції. В Конституції України чітко прописані в ст. 90 підстави для розпуску Верховної Ради. Жодної підстави я не вбачаю. Тому вважаю, що це більше політичне рішення для того, щоб запустити перевибори Верховної Ради, скориставшися рейтингом. Цілком логічно, що пан Зеленський хоче завести депутатську фракцію у наступну Верховну Раду. Депутати «Народного фронту прийняли рішення щодо участі в сумнівних дострокових виборах. Ніхто за крісла не тримається», — зазначив лідер фракції Максим Бурбак.  

За дострокові парламентські вибори — у депутатській групі «Відродження».

«Партія «Відродження» з розумінням ставиться до рішення Президента щодо розпуску парламенту. Якщо завтра буде виданий відповідний указ, ми це сприймаємо з розумінням того, що коаліції не існувало вже давно, і факт того, що коаліції не було, він постійно приховувався. Зі слів президента України, такий указ може бути виданий вже завтра. І вибори будуть призначені на 21 липня цього року», — сказав співголова групи «Відродження» Віталій Хомутиннік.

Хомутиннік уточнив, які саме зміни пропонує глава держави.

«Президент запропонував змінити закон про вибори народних депутатів. І внести декілька правок, коротенький законопроект з декількома правками: перша — скасувати мажоритарну систему, друга – знизити бар’єр до 3%. Ще дискутувалась третя правка, запропонована від фракцій — введення, уточнення норм про імперативний мандат», — сказав він.

Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко вважає дострокові вибори легітимними.  

«Я на цій зустрічі навела саме правові підстави, що розпуск Верховної Ради є абсолютно законним. І не треба передьоргувати і казати, що це політико-правове рішення або неправове рішення. Дострокове припинення повноважень Верховної Ради є абсолютно легітимним згідно 106 ст. Конституції, де Президент має право припинити повноваження ВР в тому числі в тому випадку, якщо коаліції немає у ВР», — сказала вона, додавши, що фактично коаліція припинила існування ще у березні 2016 року, коли з коаліції вийшла Радикальна партія. 

UPD За оцінкою радника Зеленського Андрія Богдана, консультації пройшли конструктивно

«Практично всі лідери парлментських фракцій погодилися з можливістю такого розпуску. Були спори щодо конституційності, законності, можливості оскаржити такий указ. Проте при його наявності — всі партії, фракції парламенту задекларували бажання йти на вибори. Ми вважаємо, що це буде дуже важливий крок для оновлення парламенту, заведення нових прогресивних молодих облич, які мають бажання і можливість працювати на Україну і її майбутнє. Щодо самого указу — він буде підписаний найближчим часом. І ми очікуємо його оприлюднення у найближчі дні. Ми бачимо для себе найбільш допустиму дату проведення голосування — 21 липня 2019 року», — сказав Богдан. 

За його словами, «є розуміння, що, можливо, будуть проголосовані зміни до Закону «Про вибори народних депутатів», які будуть скасовувати мажоритарну систему виборів народних депутатів. І залишиться лише пропорційна партійна система. Ще однією додатковою умовою таких змін може бути пониження прохідного бар’єру до 3%». 

Читайте більшеУ Зеленського хочуть провести вибори в Раду 21 липня

Коментарі лідерів фракцій транслював наживо канал 112-Україна.