Web Analytics
Харківська міськрада просить суд заборонити використання намету на пл. Свободи | MediaPort

Юристи міськради вже подали позов.

Як повідомляє кореспондент «МедіаПорта», про це після виконкому сказав директор Департаменту територіального контролю Олексій Калина.

«Юридичним департаментом Харківської міської ради сьогодні подано позов до Окружного адміністративного суду міста Харкова з проханням обмежити вказаний захід шляхом заборони використання намету. Тому на даний час не є можливим знесення вказаного намету, це буде неправомірно, це буде неправильно та буде тягти за собою кримінально-правові наслідки», — сказав Олексій Калина.

На питання, коли може бути розглянуте питання у суді, Калина припустив: тиждень-два. 

На сьогоднішньому засіданні виконкому розглянули питання про демонтаж 10-ти самовільно встановлених об’єктів. Намету в цьому переліку не було. 

Раніше у міськраді заявляли, що якщо упродовж трьох днів після припису Інспекції з паркування намет не приберуть, його демонтують за рішенням виконкому. 

«Чому сьогодні вказане питання не було винесено на виконавчий комітет? Тому що згідно Конституції України, ст. 39, якщо я не помиляюсь, кожна особа має право на мирні зібрання та інші агітаційні дії. До Харківської міської ради надійшло не одне звернення активістів харківських, які повідомили міську раду про те, що на майдані навпроти буд. 64, де розташована Харківська ОДА, по вул. Сумській, відбувається акція протесту. З урахуванням цього, вказане питання перейшло до іншої правової площині і, на мій погляд, на погляд керівництва Харківської міської ради, вказане питання переходить вже до іншої площини і Правила благоустрою на даний час не можуть бути застосовані. У зв’язку з чим було проведено засідання узгоджувальної ради та було запропоновано обмежити вказаний захід шляхом перенесення намету до іншого місця. Це відбувається в рамках діалогу конструктивного, з урахуванням необхідності дотримання законодавства та прав осіб, які проводять вказану акцію», — сказав Калина. 

На питання, чому за п’ять років Департамент територіального контролю міськради не звертав уваги на намет, Калина відповів: 

«Я працюю у Харківській міській раді три роки і відповідаю конкретно за свій департамент. Ця петиція, яка надійшла до міськради, вона не надходила упродовж п’яти років, я не отримував її на виконання. Ми працюємо виключно в рамках закону. Ми підпорядковуємося виконкому, Харківському міському голові… Інспекція з паркування створена два місяці тому. Офіційних звернень (до Департаменту територіального контролю) не було з цього приводу. Як ви розумієте, порушень благоустрою на території міста — тисячі. Моніторити з урахуванням такого кадрового резерву не є фізично можливим». 

На сьогоднішній виконком прийшли представники намету. 

Один з них Ігор Рассоха звернувся до Олексія Калини: «Ви за конструктивний діалог? Ми адресати позову, ми готові його вести прямо зараз. Якщо у вас є питання, будь ласка, задавайте». 

Олексій Калина відповів: «Я не уповноважена особа, я не член погоджувальної ради».