Дронов оскаржуватиме вирок, сторона Зайцевої визначається
Захист Геннадія Дронова готуватиме апеляцію на вирок, захист Олени Зайцевої визначиться після ознайомлення з ним. Сторона обвинувачення рішенням задоволена.
Зайцева не слухала рішення, посеред оголошення їй стало погано, і конвой вивів її до завершення засідання. Дронов слухав вирок через отвір у скляному загородженні. У коментарі журналістам назвав рішення несправедливим.
Сергій Перепелиця, захисник Дронова:
«Апеляційна скарга буде подана обов’язково, оскільки в судових дебатах ми просили виправдати Геннадія Дронова за тими пунктами обвинувачення, які містяться в обвинувальному акті. Оскільки той результат, бажаний, який ми би хотіли, ми не отримали, будемо намагатися встановити ці обставини і, на нашу думку, правду в суді апеляційної інстанції.
Обвинувальний акт дали зараз, під час оголошення судового вироку я не можу дати йому повну оцінку, оскільки я його не читав, тільки на слух сприймав. Для мене незрозуміло, яка швидкість все ж таки була автомобілів. Тобто, якщо суд казав, що дніпровська експертиза є допустимим і належним доказом, то чому не використовуються положення цієї експертизи у вироку? Тобто я тільки тоді зможу це сказати, коли прочитаю вирок. На даний час те, чого ми хотіли, ми у вироку не побачили.
— Для вас шок?
Ні, я десь, в принципі, й очікував такий вирок.
— Чи спілкувались із Геннадієм Дроновим, як він?
Я його теж готував до гіршого у будь-якому разі, але ми не збираємося здаватись?
— Щодо пунктів порушення прояснилось? Суд визначив конкретні пункти…
Експерти сказали, що він порушив «а» і «е», а суд чомусь узяв тільки «е». Тобто теж не зрозумілі всі ці дії, оскільки у експертів своє обвинувачення, у прокурора своє, у суду виявляється своє».
Юлія Козир, захисниця Зайцевої:
«Рішення щодо оскарження вироку ще не прийняте. Ми ще будемо узгоджувати дану позицію з обвинувачуваною. Вирок очікуваний. І Зайцевою Оленою, і мною. Все зрозуміло.
В черговий раз стало погано їй. Це ті ж самі симптоми — наслідки черепно-мозкової травми, які останні місяці вона відчувала, про які ми повідомляли і суд, і суспільство. Черговий такий напад.
— Ви вже сказали про вирок?
Безумовно.
— Як вона відреагувала?
Як я вже зазначила, вирок загалом очікуваний і для неї також.
— Щодо пом’якшення. Як ви оцінюєте, що суд їх не врахував?
Я думаю, що суд вичерпно виклав свою позицію правову, зазначив, що, незважаючи на наявність обставин, які пом’якшують покарання, у зв’язку із дуже великим суспільним резонансом, у зв’язку із жахливими наслідками даного злочину, суд вирішив не застосовувати дані обставини.
Я думаю, що жодна особа не готова до такого вироку. Вирок дуже суворий. Однак, я повторююсь, це очікувано.
Щодо компенсацій: безумовно, сума дуже велика. Всі сьогодні почули, які суми були стягнуті. Безумовно, для Олени Зайцевої — це непосильні абсолютно суми. Але по можливості родина має в своїх планах допомагати».
Максим Блохін, прокурор:
«Перш за все хочу подякувати потерпілим, які мужньо пройшли весь цей шлях. Сьогоднішній вирок жодним чином не зменшить ту біль та страждання, які відчувають ті родини, які втратили своїх близьких. Але сьогоднішній вирок означає, що зараз, щотижнево, потерпілі знов і знов не будуть чути ті жахливі обставини тієї події, яка відбулась тієї страшної ночі. Прокуратура доводила крок за кроком провину обох обвинувачених протягом року, саме протягом цього часу і тривав судовий розгляд. Протягом цього року відбулось майже 60 судових засідань, було допитано понад 30 осіб. Прокуратура надала беззаперечні докази вини кожного з обвинувачуваних.
Сьогодні ви почули той вирок, який очікувала сторона обвинувачення. Ми орієнтували суд на міру покарання, яка була би відповідною діям та наслідкам кожного з обвинувачуваних. Як наслідок, судом призначено максимальну міру покарання, передбачену ст. 286 ч. 3 ККУ, а саме 10 років позбавлення волі та 3 роки додаткового покарання — позбавлення керування транспортними засобами.
Ми вважаємо, що вирок суду законний, об’єктивний та справедливий.
Суд надав оцінку кожному доказу у нарадчій кімнаті. Коментувати рішення суду я можу тільки зі сторони обвинувачення. Ми спромоглися, ми зробили, ми отримали».
Київський райсуд Харкова засудив Дронова і Зайцеву до 10 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами протягом трьох років. Рішення суду першої інстанції може бути оскаржене протягом 30 днів.