Web Analytics

«Ніколи не здавайся»: Порошенко визнав результати виборів

Кандидат в Президенти України Петро Порошенко заявив, що не піде з політики. 

Свою промову у штабі після оголошення Національного екзит-полу Порошенко почав зі слів Черчилля. 

«Ніколи не здавайся. Ніколи, ніколи, ніколи, ніколи! Не здавайся у великому, не здавайся в малому. Ні в значному, ні в дрібному. Ніколи не здавайся, якщо це не суперечить честі і здоровому глузду. 

Саме цими словами великого британця Вінстона Черчилля я керувався завжди. Ніколи не здавайся — чув я в 2014 році, коли отримав від Януковича пограбовану і обеззброєну країну. Країну, на яку сунула путінська орда. Коли закордонні лідери дзвонили не привітати з виборами, а висловити щирі співчуття...

Ясно ж було, наскільки запекла очікується боротьба на фоні тієї брудної інформаційної війни, яку вели проти мене зсередини політичні опоненти, а ззовні — російські фейкові новини і потужна пропагандистська машина гібридної війни...

Ніколи не здавайся, — чую я і зараз, коли чую результати екзит-полів. А вони очевидні. І дають підстави зараз подзвонити моєму опонентові і привітати його. 

(Оплески)

Зробити так, це вперше в практиці, але зробити так, як прийнято в цивілізованих європейських демократичних країнах. 
Сьогодні, 21 квітня, бо я завжди маю пам'ятати, що завтра настане 22 квітня. І нам треба, кожному з нас, кожному з членів команди, фантастичної команди, друзі, з 22 квітня нам треба об'єднатися і боронити Україну. Нам потрібні спільні зусилля. 

Дорогі українці, вже наступного місяця я залишу пост глави держави. Так вирішила більшість українців. І я приймаю це рішення. Я піду з офісу, але, хочу наголосити: я не йду з політики. Я залишаюся в політиці. Буду боротися за Україну. І хочу окремо пояснити, чому: бо наша команда має захистити ті здобутки, які ми з вами, спільно з українським народом вибороли в надзвичайно складних умовах за ці п'ять років. Захистити європейську та євроатлантичну стратегію, ті принципи, ті цілі, абсолютні рубежі, на які ми вийшли за ці п'ять років, і які тепер, на жаль, поставлені під загрозу. 

Наша команда буде їх захищати. 

Наша команда буде захищати курс на членство в ЄС і НАТО. 

Наша команда наголошує, бо лише в цій, найсильнішій, найпотужнішій в світі організації, ми можемо гарантувати безпеку України і кожного її громадянина. Отримати надійний захист від країни-агресора. 

Наша команда буде захищати безвіз. Бо окремі члени Конституційного суду дуже швидко переорієнтувалися на нову владу і зараз планують визнати неконституційним електронне декларування. А саме це було умовою безвізу. Ми будемо захищати безвіз, бо це те право, яке виборов мій народ, якого ми досягнули за п'ять років. 

Наша команда буде захищати українське військо, українську армію від атак зсередини країни і від будь-яких спроб применшити значення її подвигу. Бо деякі не розуміють, яку відстань ми пройшли за цих п'ять років в забезпеченні оборони держави. 

Наша команда буде захищати українську мову. І справа не тільки в тім, що ми вже зробили. Квоти. Пісні. Фільми. Радіо. Книги. А якщо Верховна Рада наступного тижня ухвалить закон про мову, я буду щасливий, гордий, що я, як Президент України, буду мати змогу його підписати. І точно підпишу!

(Оплески) 

Сьогодні Вербна неділя і Вхід Господній в Єрусалим. Я зустрів його разом зі своєю родиною молитвою в Михайлівському золотоверхому. І наша команда буде захищати православну церкву від реваншу. І ми не допустиме цього реваншу. Бо коли ми зняли ярмо російської церкви і Росії з православної церкви України — це ще один міцний фундамент нашої державотворчості, духовності. І, до речі, ми все ще очікуємо вибачень за «термос». 

Наша команда буде захищати стабільність фінансово-банківської системи. Бо вже очевидно, що з Коломойським планують розрахуватися за підтримку на виборах поверненням «ПриватБанку». Скасування його націоналізації створять ризики для коштів десятків мільйонів вкладників-українців. І ми будемо захищати десятки мільйонів українців. І крім того, це спровокує потужну кризу з міжнародними фінансовими організаціями, як наслідок — падіння гривні і нову економічну кризу. Ми цього точно не маємо допустити.

Наша команда буде захищати потужну світову міжнародну коаліцію, яку ми дбайливо створювали ці п'ять років на підтримку України. І якщо не будуть імплементовані підписані в тому числі і Україною Мінські домовленності, наша команда буде захищати продовження режиму санкцій проти Росії. Як єдиний механізм забезпечення виконання взятих на себе зобов'язань деокупації Донбасу і звільнення Криму...

А ще наша команда буде захищати децентралізацію. А ще наша команда (звертається до Марини) буде захищати інклюзивну освіту. А ще наша команда буде захищати Нову українську школу. А ще наша команда буде захищати реформу сільської медицини, електронні закупівлі, конкурси про залучення до державної служби, енергетичну незалежність нашої держави, енергоефективність...

А ще наша команда буде захищати все, що ми зробили за ці п'ять років. І я пишаюся тим, що зробила наша команда, бо наша команда є вся Україна. І вашими зусиллями це сталося. Бо якщо би я не мав вашої підтримки, вас, всіх українців, нічого б не вийшло. 

Дорогі українці, я хочу наголосити, що новий президент буде мати сильну опозицію. Дуже сильну!

Але я хочу сказати, що країна, наша найкраща в світі Україна від цього лише виграє. Я точно це знаю. Бо ми можемо перемогти лише тоді, коли в країні пануватиме демократія, верховенство права, захист прав людини, забезпечення зростання доброботу і все, що характеризується назвою «європейський напрямок розвитку». 

І в той же час я хочу наголосити, щоб ніхто навіть не сумнівався, що особисто я і вся моя команда готові підставити плече президенту в усіх його рішеннях, які відповідатимуть національним інтересам України і наближатимуть нас до Європейського Союзу. І між офіційним оголошенням виборів і інавгурації я готовий без жодних обмежень витрачити будь-який час для того, щоб допомогти новому президенту увійти в курс справ у найменших деталях. Більше того, я готовий передати йому всю мережу міжнародної підтримки України, ту мережу, яку так дбайливо вибудовували роками. І це і є та реальна сітка, а не там, де нас безпідставно звинувачували опоненти. 

(Оплески)

І ще одне дуже важливе, друзі. Вибори пройшли чесно

Вибори пройшли прозоро. 

Вибори пройшли у повній відповідності з європейськими стандартами. 

Здавалося б, що б тут такого? А я хочу наголосити: в умовах війни, російської агресії, ми з вами зберегли демократію, право вибору українців обирати собі владу. І бездоганно провели вже зараз дві президентські кампанії, одну парламентську, місцеву. І ми залишаємося єдиною демократичною країною на пострадянському просторі, з усіх народів колишнього Радянського Союзу, і дорогі українці, ми єдині, де є реальне, а не паперове право міняти владу тоді, коли ви, українці, вважаєте це за потрібне. Це є найбільше наше досягнення! Це є ознакою європейської демократичної країни. І я пишаюся тим, що я, Петро Порошенко, захистив це право українців!

(Оплески)

Серед брехливих чуток, брудних пліток, які поширили мої опоненти, що нібито я збирався скасувати вибори, що ми намагаємося перешкоджати, що буде перешкоджання вільному волевиявлення громадян, друзі, я навіть не чекаю вибачень від опонентів. Господь їм суддя. А сьогодні, 21-го, я хотів би подякувати всім українцям...

Попереду ще безліч невирішених проблем. Безліч відкритих ран. Але я наголошую, сьогодні країна набагато сильніша, набагато у кращому стані, ніж п'ять років тому. І очевидно, що люди, український народ, розраховували на більше. Прагнули більшого. І прийняли сьогодні те рішення, яке прийняли. Я хочу сказати, що я вдячний кожному українцеві. Друзі, я вам вдячний незалежно від того, за кого ви проголосували 31 березня. Пане Мустафа-ага, мої шанування... Я вдячний за сьогоднішню активну громадянську позицію...

Я залишаюся в політиці, щоб вам було не соромно за голос, який віддали за Петра Порошенка і його команду. Окремо хочу подякувати тим, хто знайшов в собі сили вибачити мені мої прорахунки і помилки і кинувся в атаку пліч-о-пліч з нашою командою перед другим туром. Велике вам спасибі! Нам точно треба тримати цю єдність і цю міць. Бо саме ваша підтримка, підтримка мільйонів українських виборців, не дозволюять мені зараз образитися, замкнутися в собі, умити руки або стати осторонь. Ми точно маємо захищати Україну і точно маємо вести її вперед...».

Петро Порошенко подякував родині за підтримку, в тому числі у рішенні лишатися в політиці, і всьому українському народу. «Боже, бережи Україну. Дякую», — завершив промову президент.