Web Analytics

Валерій Гончаров подарував Україні восьме золото

Прийшло свято і на вулицю української спортивної гімнастики на Олімпіаді. Українець Валерій Гончаров став олімпійським чемпіоном у вправах на паралельних брусах.

Українець посів перше місце з результатом 9,787. Другим став японець Хіруокі Томіта (9,775), „бронзу” здобув китайський спортсмен Х’яопенг Лі з результатом 9,762. Після нагородження щасливий Гончаров сказав: „Ця медаль стала сатисфакцією для мене. Я виграв „золото” і я справді не можу висловити все своє щастя від цього. В моєму житті був період, коли я залишив спортивну гімнастику. Я думав, що після Сіднею я вже не зможу нічого досягнути. Але щось повернуло мене в гімнастику, повернуло до спорту, і я дуже щасливий через це”.

На жаль, це єдина медаль українських гімнастів на Олімпіаді в Афінах. Не виправдали сподівань наші жінки, зокрема Аліна Козіч. У вільних вправах вона посіла останнє восьме місце, адже припустилася грубої помилки, відтак цілком заслужено отримала від суддів низьку оцінку – 8,500. А переможницею у цьому виді програми стала румунська гімнастка Каталіна Понор (9,750), друге місце зайняла її співвітчизниця – Даніела Ніколета Софроні (9,562), третьою тут була іспанка Патрісія Морено з результатом 9,487.

Теоретично мав шанс поборотися за медаль Гончаров і у вправах на поперечині, втім помилка, якої він припустився, не дозволила йому посісти високе місце. Відтак у цій вправі Гончаров лише 8-ий. А перша трійка тут виглядає так: 1. Ігор Кассіна (Італія) – 9,812, 2. Пол Гамм (США) – 9,812, 3. Ісао Йонеда (Японія) – 9,787. Переможцем у чоловічому опорному стрибку став іспанець Гервасіо Дефер з результатом 9,737. „Срібло” несподівано завоював латвійський гімнаст Евгеній Сапроненко (9,706), а бронзова нагорода дісталася румуну Маріану Драгулеску (9,612). Україна у цьому виді програми не була представлена.

За матеріалами olympic.kyivstar.net.