Web Analytics

Джинсові вишиванки: “мікс” українського й американського

Ще одне харківське ноу-хау. Джинсові вишиванки та джинси з українським орнаментом створює харків‘янка Марина Лосєва. Вона модельєр-початківець. Але її колекція у національному стилі з’явиться у продажу вже цієї осені. За словами Марини, найдорожча річ коштуватиме близько 200 гривень. Докладніше, Олена Львова.

У дизайн-ательє Марини Лосєвої безліч усіляких видань про моду та одяг різних часів та народів. Марина ретельно вивчає сучасні тенденції, потім творчо переробляє їх - додає національного колориту.

Марина Лосєва, модельєр: В один прекрасний момент я зрозуміла, що на українському ринку немає бренда, який би був динамічний, який би був цікавий, який би був для людей, які хочуть самовиражатись і дуже важливо те, що б бренд мав би щось в дизайні таке, чого не мають інші бренди, європейські, американські.

Ця джинсова вишиванка, за словами Марини Лосєвої, повністю повторює крій 17-го століття. Навіть рукав вшитий не так, як на сучасних сорочках. Це так званий мікс, улюблений прийом Марини. Поєднання, наприклад, сучасної тканини із старовинним кроєм або із українським орнаментом, якому більше двох століть.

Марина Лосєва, модельєр:До речі цей узор - це має бути українська джинсова вишиванка: Це буде рукав, це останні розробки цю програму для вишивку хрестом ми замовляли аж в Індіанаполісі.

Свої моделі Марина оздоблює виключно оригінальними візерунками, якими в давнину прикрашали не лише одяг, але й рушники та скатертини. Каже, українських орнаментів настільки багато, і вони настільки різноманітні, що вистачить для тисячі колекцій. Головне - не перегнути палицю та не опуститися до кітча.

Перед тим, як розтиражувати колекцію, Марина разом із друзями випробовує на собі кожну модель від сорочки до паска.

Марина Лосєва, модельєр: Те, що має бути прошите, потім має бути вдягнено, і якби спробувано, весь час ти вдягаєш, причому на кожний розмір є своя людина, своя модель, яшо це L - має бути жінка 52-го розміру, якщо с - s дівчинка, 44-го розміру. І весь час вона там різні рухи робить все, це те що касається техніки.

Хоча робота над колекцією осінь-зима 2004 ще не закінчена - Марина зараз працює над джинсами з українським орнаментом - але цей одяг вже демонструють на подіумах. Під час святкового “Адреналін-шоу” біля Палацу Спорту светри, сорочки та спідниці з українським орнаментом вдягали дівчатка, що змагалися за звання “Богині Харкова”.